Ս.թ. նոյեմբերի 21-ին Հայաստանի գործատուների հանրապետական միությունը (ՀԳՀՄ) նշեց իր հիմնադրման 5-ամյակը Արմենիա Մարիոթ հյուրանոցում: Միջոցառմանը հրավիրված էին բարձրաստիճան հյուրեր, ՀՀ կառավարության ներկայացուցիչներ, սոցիալական և միջազգային գործընկերներ, հյուրեր Գերմանիայից, Նիդերլանդներից, Բելառուսիայից, Ռուսաստանից, ինչպես նաև ՀՀ-ում դեսպանությունների, միջազգային կառույցների, ՀԳՀՄ գործատուների տարածքային և ճյուղային միությունների ներկայացուցիչներ, ՀԳՀՄ անդամ և ոչ անդամ գործատուներ, ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչներ և այլոք:
Սյսօր ՀԳՀՄ-ն իր մեջ ներառում է 6 ճյուղային և 5 տարածքային միություններ, ինչպես նաև ուղիղ անդամներ: Ընդհանուր առմամբ ՀԳՀՄ-ը իր կառույցում ընդգրկում է 10 հազար անդամ կազմակերպություններ:
ՀԳՀՄ-ը իր հոբելյանի առթիվ ստացավ մի շարք շնորհավորանքներ պաշտոնյա անձանց և նախարարությունների ներկայացուցիչների կողմից, արտասահմանից ժամանած գործընկերներից:
Շնորհանդեսին ՀԳՀՄ-ը պատվոգրերով պարգևատրեց մի շարք կազմակերպություններին՝ իր հետ ակտիվ համագործակցության, հիմնադրման և ինստիտուցիոնալ հզորացման, մարզերում իրականացվող ծրագրերին ակտիվ մասնակցության և աջակցության, կրթություն-աշխատաշուկա համագործակցության խթանման, հայրենական որակյալ արտադրանքի թողարկման և արտահանման խթանման համար: Իսկ ՀԳՀՄ-ն ճյուղային և տարածքային միություններին հանձնվեցին շնորհագրեր ակտիվ անդամ լինելու կապակցությամբ:
Հիշեցնենք, որ Տանժեռ ռեքրութինգային ընկերության տնօրեն Նանա Հերունին հանդիսանում է Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության մասնավոր զբաղվածության ընկերությունների ճյուղային միության նախագահը:

On November 21st, 2012 the Republican Union of Employers of Armenia (RUEA) celebrated its 5th anniversary in “Armenia Marriott” hotel. Among the invited guests were dignitaries, representatives of the RA government, social and foreign partners, guests from Germany, Netherlands, Belarus, Russia, as well as representatives of the embassies in Armenia, international organizations, sectorial and regional unions of RUEA , Media, employers – RUEA members and non-members etc.
Today RUEA includes 6 sectorial and 5 regional alliances, and a number of organizations that are direct members; in total 10,000 organizations are included in it.
RUEA got a lot of congratulations from dignitaries, representatives of several ministries and foreign partners.
During the celebration RUEA handed diplomas to a number of organizations for their active cooperation, for the contribution to the establishment and institutional strengthening, for the active support and participation in the regional program, for fostering the relations of education and employment, as well as for the high-quality domestic production and facilitation of import. Regional and sectorial RUEA members were awarded certificates of appreciation for active membership.
We remind that the Managing Director of "Tanger" recruitment company Nana Heruni is the president of Chair of private employment agencies sectorial union of the republic union of employers of Armenia.