Ս.թ. նոյեմբերի 21-ին Հայաստանի գործատուների հանրապետական միությունը (ՀԳՀՄ) նշեց իր հիմնադրման 5-ամյակը Արմենիա Մարիոթ հյուրանոցում: Միջոցառմանը հրավիրված էին բարձրաստիճան հյուրեր, ՀՀ կառավարության ներկայացուցիչներ, սոցիալական և միջազգային գործընկերներ, հյուրեր Գերմանիայից, Նիդերլանդներից, Բելառուսիայից, Ռուսաստանից, ինչպես նաև ՀՀ-ում դեսպանությունների, միջազգային կառույցների, ՀԳՀՄ գործատուների տարածքային և ճյուղային միությունների ներկայացուցիչներ, ՀԳՀՄ անդամ և ոչ անդամ գործատուներ, ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչներ և այլոք:
Սյսօր ՀԳՀՄ-ն իր մեջ ներառում է 6 ճյուղային և 5 տարածքային միություններ, ինչպես նաև ուղիղ անդամներ: Ընդհանուր առմամբ ՀԳՀՄ-ը իր կառույցում ընդգրկում է 10 հազար անդամ կազմակերպություններ:
ՀԳՀՄ-ը իր հոբելյանի առթիվ ստացավ մի շարք շնորհավորանքներ պաշտոնյա անձանց և նախարարությունների ներկայացուցիչների կողմից, արտասահմանից ժամանած գործընկերներից:
Շնորհանդեսին ՀԳՀՄ-ը պատվոգրերով պարգևատրեց մի շարք կազմակերպություններին՝ իր հետ ակտիվ համագործակցության, հիմնադրման և ինստիտուցիոնալ հզորացման, մարզերում իրականացվող ծրագրերին ակտիվ մասնակցության և աջակցության, կրթություն-աշխատաշուկա համագործակցության խթանման, հայրենական որակյալ արտադրանքի թողարկման և արտահանման խթանման համար: Իսկ ՀԳՀՄ-ն ճյուղային և տարածքային միություններին հանձնվեցին շնորհագրեր ակտիվ անդամ լինելու կապակցությամբ:
Հիշեցնենք, որ Տանժեռ ռեքրութինգային ընկերության տնօրեն Նանա Հերունին հանդիսանում է Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության մասնավոր զբաղվածության ընկերությունների ճյուղային միության նախագահը:

21 ноября 2012 г. Республиканский союз работодателей Армении (РСРА) отмечал свое 5-летие в гостинице “Мариот Армения”. На мероприятие были приглашены высокопоставленные гости, представители правительства РА, социальные партнеры, зарубежные гости и партнеры из Германии, Нидерландов, Белорусии, России, а также представители посольств в Армении, международных организаций, работодатели – члены и не члены РСРА, представители отраслевых и территориальных союзов РСРА, представители СМИ и др.
Сегодня РСРА включает в себя 6 отраслевых и 5 территориальных союзов, а также ряд организаций – прямых членов, в целом ее ряды насчитывают 10000 организаций.
В честь юбилея РСРА получил в свой адрес большое количество поздравлений от высокопоставленных лиц, представителей ряда министерств, зарубежных партнеров.
На праздновании РСРА вручил дипломы ряду организаций за активное сотрудничество, за вклад в создание и институциональное укрепление, за активное содействие и участие в региональных программах, за способствование в деле связки образование-трудоустройство, за качественное производство отечественной продукции и способствованию импорту. Региональным и отраслевым членам РСРА были вручены благодарственные сертификаты за активное членство.
Напомним, что директор рекрутинговой компании “Танжер”, Нана Парисовна Геруни, является председтелем отраслевого союза частных агентств занятости при республиканском союзе работодателей Армении.