2013թ.-ի հունիսի 4-ին ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունում տեղի ունեցավ հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվում էր երիտասարդ մասնագետների զբաղվածության հարցը, բացահայտվում էին երիտասարդների ցածր զբաղվածության պատճառները: Դրանց թվում` աշխատավարձի ոչ ադեկվատ սպասելիքները, ցածր որակավորումը, որն ուսուցման ցածր մակարդակի հետևանքն է, այսինքն՝ ուսուցումը չի համապատասխանում շուկայի պահանջարկին, մեր օրենսդրության հայեցակարգում կամավոր աշխատանքի հասկացության բացակայութունը, գործատուների և ուսումնական հաստատությունների վատ համագործակցությունը, հեռանկարում՝ 3-5 տարի, պահանջվող մասնագետների վիճակագրական տվյալների բացակայությունը և այլն:
Ավարտին ամփոփվեցին քայլեր ձեռնարկելու առաջարկությունները, որոնք կբարելավեն երիտասարդ մասնագետների զբաղվածության իրավիճակը մեր երկրում:
Հանդիպմանը մասնակցում էին պետական, հասարակական և մասնավոր կազմակերպությունների ներկայացուցիչները, որոնք զբաղվում են երիտասարդների խնդիրներով: Միջոցառտմանը մասնակցում էր նաև մեր ընկերության ներկայացուցիչը:

On June 4, 2013 at the Ministry of Labor and Social Affairs a meeting was held during which the issues of employment of young professionals was discussed, also the problems of youth employment were revealed, including unreasonable salary expectations, low qualification, which is the result of low level of education, i.e. inadequate training for market demand, the absence of concepts of volunteer and intern in our Legislation, poor cooperation of the educational institutions with the employers, the lack of statistics of required specialists in 3-5 year prospective and etc.
The suggestions of taking steps which will improve the employment situation of young professionals in our country were discussed at the end of the meeting.
The governental, public and private organizations who are dealing with youth issues, were among the participants. The representative of our company also took part in the discussion.