2013թ.-ի հունիսի 4-ին ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունում տեղի ունեցավ հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվում էր երիտասարդ մասնագետների զբաղվածության հարցը, բացահայտվում էին երիտասարդների ցածր զբաղվածության պատճառները: Դրանց թվում` աշխատավարձի ոչ ադեկվատ սպասելիքները, ցածր որակավորումը, որն ուսուցման ցածր մակարդակի հետևանքն է, այսինքն՝ ուսուցումը չի համապատասխանում շուկայի պահանջարկին, մեր օրենսդրության հայեցակարգում կամավոր աշխատանքի հասկացության բացակայութունը, գործատուների և ուսումնական հաստատությունների վատ համագործակցությունը, հեռանկարում՝ 3-5 տարի, պահանջվող մասնագետների վիճակագրական տվյալների բացակայությունը և այլն:
Ավարտին ամփոփվեցին քայլեր ձեռնարկելու առաջարկությունները, որոնք կբարելավեն երիտասարդ մասնագետների զբաղվածության իրավիճակը մեր երկրում:
Հանդիպմանը մասնակցում էին պետական, հասարակական և մասնավոր կազմակերպությունների ներկայացուցիչները, որոնք զբաղվում են երիտասարդների խնդիրներով: Միջոցառտմանը մասնակցում էր նաև մեր ընկերության ներկայացուցիչը:

4 июня 2013 года в Министерстве труда и социальных вопросов состоялась встреча, на которой обсуждался вопрос трудоустройства молодых специалистов, выявлялись причины низкой занятости молодежи. В их числе: не адекватные ожидания по оплате труда на рабочих местах, низкая квалификация, что является следствием низкого уровня обучения, то есть не соответствие уровня обучения потребностям рынка, отсутствие в нашем законодательстве понятия волонтерства и стажерства, плохая связь учебных заведений с работодателями, отсутствие статистических данных о востребованных специалистах в перспективе (на 3-5 лет) и др.
В заключении были обобщены рекомендации по принятию мер, которые улучшат ситуацию с трудоустройством молодых специалистов в нашей стране.
На встрече присутствовали представители государственных, общественных и частных организаций, которые занимаются вопросами молодежи, в том числе и от нашей компании.