Հաջողությամբ ավարտվեց մեր ընկերության կողմից կազմակերպված վարպետաց դասը` անձնակազմի ընտրությամբ զբաղվող մասնագետների համար: Վարպետաց դասը վարեց, մեր կողմից հրավիրված, Ռուսաստանի ռեքրութինգի առաջատար մասնագետներից մեկը , Business Connection Կադրային լուծումների կորպորացիայի հիմնադիր և նախագահ՝ Իլգիզ Վոլինուրովը: Երկօրյա միջոցառումը տեղի ունեցավ մայիսի 16-ին և 17-ին, “Մոսկվայի տուն” բիզնես- մշակութային կենտրունում:
Վարպետաց դասին մասնակցում էին Հայաստանի առաջատար բանկերի, արտադրական, առևտրային և դիստրիբյուտորական ընկերությունների, ինչպես նաև էսթետիկ ստոմոտոլոգիայի և կոսմետոլոգիայի ցանցերի ղեկավարներ և կադրային բաժինների մասնագետներ:
Մասնակիցները ստացան անձնակազմի մասնագիտացված որոնման, վերլուծության, ընտրության և անձնակազմի գնահատման պրակտիկ գործիքներ, ուսումնասիրեցին հարցազրույցի վարման և ոճերի ժամանակակից տեխնոլոգիաներ, անցկացրեցին մի շարք գործնական իրավիճակների պարապմունքներ:
Վստաh ենք, որ ստացած հմտությունները միջոցառման մասնակիցները կգործածեն իրենց հետագա մասնագիտական գործունեության մեջ, ինչը կբարձրացնի ռեքրութմենթի գործընթացի արդյունավետությունը, ինչից էլ շատ բան է կախված՝ այդ թվում նաև ընկերության շահութաբերությունը և նրա իմիջի վարկանիշը շուկայում:
Ելնելով մասնակիցների արձագանքներից և ցանկություններից, հուսով ենք հետագայում շարունակել նման միջոցառումենրի կազմակերպման պրակտիկան, քանի որ համապատասխան նախապատրաստական բազայի բացակայության պատճառով զգացվում է HR մասնագետների պրոֆեսիոնալ գիտելիքների և հմտությունների պակաս:

Успешно завершился мастер-класс, организованный нашей компанией для специалистов по подбору персонала. Мастер-класс провел приглашенный нами один из ведущих специалистов в России по рекрутменту, основатель и президент корпорации кадровых решений Business Connection Ильгиз Валинуров. Двухдневное мероприятие прошло 16 и 17 мая в культурно-деловом центре “Дом Москвы”.
В мастер-классе приняли участие руководители компаний и кадровых служб ведущих банков, производственных, торговых и дистрибюторских компаний Армении, а также сети клиник эстетической стоматологии и косметологии.
Участники получили практические инструменты профессионального поиска, анализа, подбора и оценки персонала, изучили современные технологии проведения собеседований, стилей интервью, провели ряд практических ситуационных занятий.
Уверены, что полученные навыки удастся применить в дальнейшей профессиональной деятельности участников мероприятия, что повысит эффективность процесса рекрутмента, от которого зависит очень многое, в том числе прибыльность компаний и ее имидж на рынке.
Исходя из откликов и пожеланий участников, надеемся, в дальнейшем продолжить практику организации подобных мероприятий, поскольку ощущается нехватка профессиональных знаний и навыков HR специалистов в связи с отсутствием соответствующей подготовительной базы.