2013 թ. փետրվարի 15-ին Տանժեռ ռեքրութինգային ընկերության աշխատակից Լիլիթ Թումասյանը ստացավ հավաստագիր “Ծառայությունների որակի կառավարումը, որպես բիզնեսի խթանման և գլոբալ մրցունակության երաշխիք. Հայաստանում աշխատանքի տեղավորման և զբաղվածության մասնավոր գործակալությունների և համանման ծառայություններ մատուցող կազմակերպությունների հզորացում” երկամսյա վերապատրաստման դասընթացը հաջողությամբ ավարտելու մասին: Դասընթացը կազմակերպել էր Մարդկային զարգացման միջազգային կենտրոնը Եվրամիության կողմից ֆինանսավորվող “Հայաստանում աշխատանքային միգրացիայի գիտավերլուծական կառավարման հզորացում” ծրագրի շրջանակներում:
Լիլիթ Թումասյանին շնորհվել եր նաև վաճառքի մասնագետի որակավորման վկայական “Արլիան” խորհրդատվական և թրեյնինգ ընկերության կողմից՝ “Հաճախորդների էֆեկտիվ սպասարկման տեխնիկա և հմտություն” դասընթացը հաջողակ անցնելու կապակցությամբ:

15-го февраля 2013 г. сотрудница рекрутинговой компании “Танжер” Лилит Тумасян получила сертификат об успешном окончании двухмесячного курса на тему “Управление качеством обслуживания как средства продвижения бизнеса и гарантию конкурентоспособности в глобальном масштабе: усиление частных агентств по трудоустройству в Армении”. Двухмесячный тренинг был организован Международным центром человеческого развития в рамках программы “Усиление научно-исследовательского управления трудовой миграцией в Армении”, финансируемой Евросоюзом.
Ранее, в июле 2012 г. Лилит Тумасян, также успешно прошла тренинг по “Технике эффекитивных продаж и обслуживания клиентов” и получила сертификат квалифицированного специалиста от консалтинговой и тренинговой компании “АРЛИАН”.