2014 թ.-ի հունիսի 25-ին Էրեբունի Պլազա բիզնես կենտրոնում տեղի ունեցավ կլոր-սեղան քննարկում «Աշխատաշուկայի պահանջարկը և նրա բավարարման մեխանիզմները» թեմայով, որը կազմակերպել էր «Թիրախային նախաձեռնություն Հայաստանի համար (ԹՆՀ)» ծրագիրը և Հայաստանի գործատուների Հանրապետական Միությունը:
Կլոր-սեղան Կազմակերպման բուն նպատակը մասնակիցներին «Թիրախային նախաձեռնություն Հայաստանի համար» ծրագրի ներկայացումն էր, որն ուղղված է հայ միգրանտների ներգաղթի և վերաինտեգրման խնդիրների լուծմանը:
Քննարկման ժամանակ ծրագրի պատասխանատու Տիգրանուհի Տարախչյանը ներկայացրեց, ծրագրի նպատակը և հիմնական գործողությունները: Բարձրաձայնվեցին և մատնանշվեցին միգրանտների զբաղվածությանը վերաբերող մի շարք խնդիրներ, ինչպես նաև ներկայացվեցին Հայաստանում պահանջված մասնագիտությունները:
Կլոր-սեղան քննարկմանը մասնակցում էին ՀԳՀՄ նախագահ Գագիկ Մակարյանը, ՀԳՀՄ այլ անդամներ, գործատուներ, զբաղվածության մասնավոր գործակալությունների ներկայացուցիչներ, Արհմիությունների կոնֆեդերացիայի անդամներ և այլոք:
Կլոր-սեղան քննարկմանը մասնակցեց և իր ակտիվ առաջարկներով հանդես եկավ «Տանժեռ» ռեքրութինգային ընկերության ներկայացուցիչը:

25 июня 2014г. в бизнес-центре “Эребуни-плаза” состоялся круглый стол-обсуждение на тему “Потребности рынка труда и механизмы его покрытия”, который организовали программа “Целевая инициатива для Армении” и Республиканский союз работодателей Армении.
Целью организации круглого стола было представление участникам программы “Целевая инициатива для Армении”, которая направлена на решение проблем возвращающихся армян-мигрантов и их реинтеграции.
Во время представления программы, ответственная за ее реализацию Г-жа Тигрануи Тарахчян представила ее собравшимся, обрисовала цели и основные пункты работы. Был озвучен ряд проблем, с которыми сталкиваются мигранты, а также был представлен список специальностей, востребованных на армянском рынке.
В работе круглого стола принимали участие председатель Республиканского союза работодателей РА Г-н Гагик Макарян, другие члены Союза, представители частных агентств занятости, члены Конфедерации профсоюзов и др.
На мероприятии принимал участие и внес активный вклад в виде предложений представитель и нашей рекрутинговой компании.