2014 թ.-ի հունիսի 25-ին Էրեբունի Պլազա բիզնես կենտրոնում տեղի ունեցավ կլոր-սեղան քննարկում «Աշխատաշուկայի պահանջարկը և նրա բավարարման մեխանիզմները» թեմայով, որը կազմակերպել էր «Թիրախային նախաձեռնություն Հայաստանի համար (ԹՆՀ)» ծրագիրը և Հայաստանի գործատուների Հանրապետական Միությունը:
Կլոր-սեղան Կազմակերպման բուն նպատակը մասնակիցներին «Թիրախային նախաձեռնություն Հայաստանի համար» ծրագրի ներկայացումն էր, որն ուղղված է հայ միգրանտների ներգաղթի և վերաինտեգրման խնդիրների լուծմանը:
Քննարկման ժամանակ ծրագրի պատասխանատու Տիգրանուհի Տարախչյանը ներկայացրեց, ծրագրի նպատակը և հիմնական գործողությունները: Բարձրաձայնվեցին և մատնանշվեցին միգրանտների զբաղվածությանը վերաբերող մի շարք խնդիրներ, ինչպես նաև ներկայացվեցին Հայաստանում պահանջված մասնագիտությունները:
Կլոր-սեղան քննարկմանը մասնակցում էին ՀԳՀՄ նախագահ Գագիկ Մակարյանը, ՀԳՀՄ այլ անդամներ, գործատուներ, զբաղվածության մասնավոր գործակալությունների ներկայացուցիչներ, Արհմիությունների կոնֆեդերացիայի անդամներ և այլոք:
Կլոր-սեղան քննարկմանը մասնակցեց և իր ակտիվ առաջարկներով հանդես եկավ «Տանժեռ» ռեքրութինգային ընկերության ներկայացուցիչը:

On June 25, 2014 a round table discussion on the theme “The demand of labor market and the mechanisms of vacancy filling” took place in the business centre Erebuni Plaza, which was organized by “Targeted Initiative for Armenia (TIA)” project together with the Republican Union of Employers of Armenia (RUEA).
The aim of the organization of the round table was the representation of the project “Targeted Initiative for Armenia” which was directed to the solution of Armenian migrants' immigration and reintegration problems.
In the course of the discussion the project officer Ms. Tigranuhi Tarakhchyan represented the project, its purpose and the main activities. A number of issues relating to the employment problems of migrants were raised and pointed out as well as the professions needed in Armenia were represented.
The Chairman of RUEA Gagik Makaryan, other members of RUEA, employers, representatives of private employment agencies, members of trade unions participated in the discussion.
The representative of “Tanger” Recruitment Company actively took part in the round table discussion and made interesting offers.