2013թ-ի նոյեմբերի 23-ին ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակում տեղի ունեցավ ուսուցում “աշխատանք փնտրելու վերաբերյալ դասընթաց” թեմայով, որը կազմակերպվել էր ՄԱԿ-ի ՓԳՀ գրասենյակի կողմից թիրախային խումբ հանդիսացող սիրիահայերի համար:
Դասընթացի ընթացքում խոսվեց այն մասին, թե ինչպես և ինչպիսի տեսքով ներկայանալ գործատուին,ինչ խոսել գործատուի հետ հարցազրույցի ժամանակ, ինչպես ընդգծել սեփական անձի առավելությունները և այլն: Դասընթացի վերջում կազմակերպվեց դերային խաղ՝հարցազրույց աշխատանք փնտրողի և գործատուի միջև, որի ընթացքում սիրիահայերը ներկայացնում էին աշխատանք փնտրողներին, իսկ խոսնակները՝ գործատուներին:
Հանդիպմանը հրավիրված էր և դասընթացին մասնակցեց որպես խոսնակ հանդես գալով “Տանժեռ” ռեքրութինգային ընկերության ներկայացուցիչ, կորպորատիվ վաճառքի մենեջեր Աննա Ղամբարյանը: Նա ներկայացրեց “Տանժեռ” ռեքրութինգային ընկերությունը, ընկերության դերն ու ներդրումները սիրիահայերի զբաղվածության խթանման հարցում, խոսեց աշխատաշուկայում առկա խնդիրների և աշխատանք գտնելու դժվարությունների, ինչպես նաև սիրիահայերի այն առավելությունների մասին, որոնք հարցազրույցի ժամանակ պետք է ընդգծվեն և թույլ կողմերի մասին, որոնք պետք է շրջանցվեն:

23 ноября 2013 года в армянском бюро ООН состоялся тренинг на тему “Поиск работы”, который был организован агентством по делам беженцев ООН для группы армян из Сирии.
В ходе тренинга говорилось о том, как и в каком виде необходимо ходить на собеседование к работодателю, о чем говорить, как подчеркнуть свои преимущества и др. После тренинга были организованы ролевые игры - собеседование между соискателем и работодателем, где в роли соискателей выступали армяне-сирийцы, а в роли работодателей – ведущие тренинг.
На встречу была приглашена и участвовала в работе тренинга, выступая как оратор, представитель рекрутинговой компании “Танжер, менеджер по корпоративным продажам Анна Гамбарян. Она представила нашу компанию, ее роль и вклад в дело помощи трудоустройства сирийских армян, рассказала о настоящем положении дел на рынке труда Армении, о трудностях в поиске работы, а также о том, как сирийским армянам использовать свои преимущества, которые необходимо должным образом освещать на собеседовании с работодателем и как обходить слабые стороны.