«Համագործակցություն ԲՈւՀ-երի հետ» ծրագրի շրջանակներում ապրիլի 29-ն տեղի ունեցավ մեր հերթական հանդիպումը Մեհրաբյանի անվան Երևանի բժշկական քոլեջի ուսանողների հետ այս անգամ օնլայն հարթակում: Հանդիպման ընթացքում ներկայացվեցին կադրային գործակալությունների միջոցով աշխատանք գտնելու ուղիները, մեր գործակալության առանձնահատկությունները, ինչպես նաև ուսանողներին տրվեցին ցուցումներ կեղծ կադրային գործակալություններից խուսափելու համար:
Հանդիպման վերջում ուսանողները ստացան մի շարք օգտակար խորհուրդներ մասնագիտական ռեզյումե կազմելու, հարցազրույցին ճիշտ ներկայանալու և գործատուի վրա դրական տպավորություն թողնելու համար։
Մեր նմանատիպ հանդիպումների նպատակն է աջակցել շրձանավարտներին գտնել իրենց հնարավորություններին ու ցանկություններին համապատասխան աշխատանք, իրազեկել աշխատանք որոնելու հնարավորությունների վերաբերյալ, տեղեկոիթյուններ փոխանցել հայկական աշխատաշուկայի ներկա վիճակի մասին:
Հուսով ենք, որ աշխատանք որոնելու ճանապարհին այս հանդիպումը օգտակար և արդյունավետ կլինի ուսանողների համար:

В рамках сотрудничества с ВУЗ-ами 9 апреля состоялась ежегодная встреча с студентами медучилища училища им. Меграбяна, на этот раз на он-лайн площадке. Мы представили студентами возможности поиска через кадровые агентства, представили особенности сотрудничества с нами, дали советы как избегать нерадивые агентства по трудоустройству и не обмануться.
Студенты получили ряд полезных советов как составлять резюме, как готовиться ко встрече с работодателем с целью оставить на него хорошее впечатление.
Цель наших ежегодных встреч с выпускниками это помочь найти им работу, соответствующую их возможностям и ожиданиям, информировать их о путях поиска работы, а также о текущем состоянии армянского рынка труда.