«Համագործակցություն ԲՈւՀ-երի հետ» ծրագրի շրջանակներում ապրիլի 29-ն տեղի ունեցավ մեր հերթական հանդիպումը Մեհրաբյանի անվան Երևանի բժշկական քոլեջի ուսանողների հետ այս անգամ օնլայն հարթակում: Հանդիպման ընթացքում ներկայացվեցին կադրային գործակալությունների միջոցով աշխատանք գտնելու ուղիները, մեր գործակալության առանձնահատկությունները, ինչպես նաև ուսանողներին տրվեցին ցուցումներ կեղծ կադրային գործակալություններից խուսափելու համար:
Հանդիպման վերջում ուսանողները ստացան մի շարք օգտակար խորհուրդներ մասնագիտական ռեզյումե կազմելու, հարցազրույցին ճիշտ ներկայանալու և գործատուի վրա դրական տպավորություն թողնելու համար։
Մեր նմանատիպ հանդիպումների նպատակն է աջակցել շրձանավարտներին գտնել իրենց հնարավորություններին ու ցանկություններին համապատասխան աշխատանք, իրազեկել աշխատանք որոնելու հնարավորությունների վերաբերյալ, տեղեկոիթյուններ փոխանցել հայկական աշխատաշուկայի ներկա վիճակի մասին:
Հուսով ենք, որ աշխատանք որոնելու ճանապարհին այս հանդիպումը օգտակար և արդյունավետ կլինի ուսանողների համար:

In the framework of the “Cooperation with Universities” program on April 30 our regular meeting with the students of Medical College after Mehrabyan took place, this time on the online platform. During the meeting, the ways of finding a job through recruitment agencies, the peculiarities of our company were presented, as well as the students were given instructions to avoid fake recruitment agencies.
At the end of the meeting, the students received a number of useful tips for creating a professional resume, presenting during the interview correctly and making a positive impression on the employer.
The purpose of our similar meetings is to help graduates to find jobs that suit their abilities and desires, raise awareness about job search opportunities, and provide information on the current state of the Armenian labor market.