2012 թ. սեպտեմբերի 10-ին Մարդկային զարգացման միջազգային կենտրոնը Միգրացիայի միջազգային կազմակերպության հետ համատեղ և Եվրոպական հանձնաժողովի օժանդակությամբ "Հայաստանում աշխատանքային միգրացիայի գիտավերլուծական կառավարման հզորացում" ծրագրի շրջանակներում կազմակերպեց առ ցանց նիստ` "Աշխատուժի ցիրկուլյար միգրացիա. Հայաստան-Լեհաստան" խորագրով:
Նիստին քննարկվեցին մի շարք խնդիրներ կապված միգրացիայի ոլորտում վարվող քաղաքականության հետ, ինչպես նաև տեղի ունեցավ երկու երկրների ներկայացուցիչների մտքերի և փորձի փոխանակում:
Նիստին հրավիրված էին Հայաստանի և Լեհաստանի զբաղվածության պետական ծառայությունների, երկու երկրների Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության Աշխատանքային միգրացիայի բաժնի, ինչպես նաև Հայաստանի և Լեհաստանի աշխատանքի տեղավորման մասնավոր գործակալությունների ներկայացուցիչներ: Նիստին մասնակցում էր նաև "Տանժեռ" ռեքրութինգային ընկերության աշխատակիցը:

On September 10, 2012 the International Center for Human Development (ICHD) in conjunction with the International Migration Organization in the framework of the EU supported project on Strengthening Evidence-based Management of Labor Migration in Armenia organized a webinar to discuss “Circular labor migration: Armenia-Poland”. The agenda of the webinar included issues of migration policy and experience exchange of the two countries.
The event hosted representatives of State Employment Agencies of Armenia and Poland, department of the labor migration of the Ministry of Social Affairs of both countries, as well as private employment agencies of both countries. Representatives of Tanger recruitment agency were among the participants of the conference.