2012 թ. սեպտեմբերի 10-ին Մարդկային զարգացման միջազգային կենտրոնը Միգրացիայի միջազգային կազմակերպության հետ համատեղ և Եվրոպական հանձնաժողովի օժանդակությամբ "Հայաստանում աշխատանքային միգրացիայի գիտավերլուծական կառավարման հզորացում" ծրագրի շրջանակներում կազմակերպեց առ ցանց նիստ` "Աշխատուժի ցիրկուլյար միգրացիա. Հայաստան-Լեհաստան" խորագրով:
Նիստին քննարկվեցին մի շարք խնդիրներ կապված միգրացիայի ոլորտում վարվող քաղաքականության հետ, ինչպես նաև տեղի ունեցավ երկու երկրների ներկայացուցիչների մտքերի և փորձի փոխանակում:
Նիստին հրավիրված էին Հայաստանի և Լեհաստանի զբաղվածության պետական ծառայությունների, երկու երկրների Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության Աշխատանքային միգրացիայի բաժնի, ինչպես նաև Հայաստանի և Լեհաստանի աշխատանքի տեղավորման մասնավոր գործակալությունների ներկայացուցիչներ: Նիստին մասնակցում էր նաև "Տանժեռ" ռեքրութինգային ընկերության աշխատակիցը:

10-го сентября 2012 г. Международный центр развития человека совместно с Международной организацией по Миграции при содействии Европейского союза в рамках проекта “Усиление научно-аналитического управления трудовой миграции в Армении” организовали он-лайн совещание на тему “Циркулярная трудовая миграция: Армения-Польша”.
На совещании обсуждался ряд вопросов, связанных с проводимой миграционной политикой, а также представители двух стран обменялись мнениями и опытом.
На мероприятие были приглашены представители Государственных служб занятости Армении и Польши, отдела трудовой миграции Министерства труда и социальных вопросов двух стран, а также частных агентств по трудоустройству Армении и Польши. В работе совещания принимал участие и сотрудник рекрутинговой компании “Танжер”.