2012 թ-ի փետրվարի 8-9-ը կայացավ Աշխատանքի միջազգային կազմակերպության (ԱՄԿ) կողմից կազմակերպված սեմինարը, նվիրված Հայաստանում աշխատավարձի կանոնակարգմանը: Խոսքը գնում էր նաև տարբեր երկրներում մինիմալ աշխատավարձի ձևավորման քաղաքականության և մեթոդների մասին: Զեկույցով հանդես եկան ԱՄԿ փորձագետներ:
Սեմինարին մասնակցեցին ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության, ՀՀ ֆինանսների նախարարության, Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության, Հայաստանի արհմիությունների կոնֆեդերացիայի, աշխատանքի և սոցիալական հետազոտությունների ազգային ինստիտուտի ներկայացուցիչներ, ԱՄԿ պաշտոնատար անձինք` Կենտրոնականև Արևելյան Եվրոպայի, ինչպես նաև Կենտրոնական Ասիայի գրասենյակներից: Սեմինարի աշխատանքներին մասնակցեց նաև "Տանժեռ" ռեքրութինգայինընկերության տնօրեն, Հայաստանի գործատուների Հանրապետական միության զբաղվածության մասնավոր գործակալությունների ճյուղային միության նախագահ` Նանա Հերունին:

8-9 февраля 2012 года Международной организацией труда (МОТ) был организован семинар, посвященный порядку установления заработной платы в Армении. Речь также шла о политике и методах формирования минимальной заработной платы в различных странах. С докладами выступали эксперты МОТ.
В работе семинара принимали участие представители министерства труда и социального обеспечения, министерства финансов, Республиканского союза работодателей Армении, конфедерации профсоюзов Армении, национального института труда и социальных исследований, официальные лица из центрального и восточно - Европейсих, а также центрально-азиатского офисов МОТ. В семинаре приняла участие директор рекрутинговой компании “Танжер” Нана Геруни, являющаяся одновременно председателем Союза частных агентств занятости при Республиканском Союзе работодателей Армении.