2011 թ. դեկտեմբերի 17-ին տեղի ունեցավ կոնֆերանս` նվիրված Բյուրական գյուղի երիտասարդության զբաղվածության հեռանկարներին: Մասնավորապես խոսվեց Բյուրական գյուղի համայնքային կյանքում երիտասարդ սերնդի ներգրավվածության, գյուղերում բնակվող երիտասարդների զարգացման հեռանկարների առանձնահատկությունների մասին, ինչպես նաև ներկայացվեց գյուղատնտեսության ընդհանուր բնութագիրն ու հեռանկարները:
Հանդիպման հրավիրվածների ցանկում էին` Տ.Մկրտիչ Եպս Պռոշյանը, ԵՊՀ տնտեսագիտության ֆակուլտետի դոցենտ Վլադիմիր Մանասյանը, ԱԺ պատգամավոր Վարդան Խաչատրյանը: Կոնֆերանսը եզրափակեց երիտասարդների ձեռքի աշխատանքների ցուցահանդեսը:Տանժեռ ռեքրութինգային ընկերության կողմից կոնֆեռանսին մասնակցեց կլիենտների հետ աշխատանք վարող մենեջեր` Լիլիթ Թումասյանը:

17 декабря 2011г. состоялась конференция, посвященная перспективам занятости молодежи села Бюракан. Обсуждались вопросы вовлеченности молодежи в общинную жизнь села, особенности перспектив развития молодежи в селе, были представлены общая характеристика и перспективы сельского хозяйства.
В списке приглашенных были Т.Мкртич Епс Прошян, доцент экономического факультета ЕГУ Владимир Манасарян, депутат НС Вардан Хачатрян.Конференция завершилась выставкой ручныx работ молодежи.От рекрутинговой компании “Танжер” в конференции приняла участие менеджер по работе с клиентами Лилит Тумасян.