Ս/թ հոկտեմբերի 11-12-ին կայացավ Հայաստանի գործատուների հանրապետական միություն (ՀԳՀՄ) կողմից կազմակերպված Երկրորդ ազգային սոցիալական գործընկերության կոնֆերանսը, որի օրակարգը նվիրված էր Աշխատանքի պաշտպանության և աշխատողների առողջության հարցերին (OSH), նշված խնդիրների լուսաբանմանը կազմակերպություններում, ինչպես նաև միջազգային փորձին, աշխատանքի պաշտպանության ոլորտում ազգային քաղաքականությանը, Աշխատանքի միջազգային կազմակերպության (ԱՄԿ), Եվրամիության Աշխատանքի պաշտպանության և առողջության պահպանման կենտրոնի առաջավոր փորձին և պահանջների ներկայացմանը: Կոնֆերանսին զեկույցներով հանդես եկան ՀԳՀՄ, ԱՄԿ, գերմանական և Եվրամիության փորձագետներ, ինչպես նաև գործեց OSH ցուցահանդես տեղական և մի քանի արտասահմանյան ընկերությունների մասնակցությամբ: Կոնֆերանսին հրավիրված էին մասնակցելու ՀՀ վարչապետը, ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի, ՀՀ կրթության և գիտության, ՀՀ էկոնոմիկայի, ՀՀ արտակարգ իրավիճակների, ՀՀ էներգետիկայի նախարարները, որպես ոլորտի կարևոր գործընկերներ, ինչպես նաև Արհմիությունների կոնֆեդերացիայի ներկայացուցիչները:
Տանժեռ ռեքրութինգային ընկերության տնօրեն` Նանա Հերունին նույնպես մասնակցումեր կոնֆեռանսին որպես Հայաստանի գործատուների հանրապետական միություն խորհրդի անդամ և ՀԳՀՄ մասնավոր զբազվածության կազմակերպությունների ճյուզային միության նախագահ:

On October 11-12, 2011 the Republican Union of the Employers of Armenia organized second national conference dedicated to the social partnership that targeted security and health safety at work, highlighting related issues at organizations, as well as international and local experiences in the field of labor safety, exposure to the advance experience of International Labor Organization and Center for the Safety and Health Protection at Work at EU. The conference also hosted an exhibition on Labor Safety with the participation of local and international organizations. Among the relevant and distinguished partners were the Prime minister of Armenia, Ministers on Labor and Social Affairs, of Education and Sciences, of Economy, of Emergency Situations, Energy, as well as representatives of trade unions.
The Director of the Tanger Recruitment agency was represented at the conference as a member of the Republican Union of Employers of Armenia and a Chair of Republican Armenian Employers Sectorial Union of Private Employment Agencies.