2013 թ-ի դեկտեմբերի 3-ին Անի Պլազա հյուրանոցում տեղի ունեցավ կլոր սեղան “Շրջանառու աշխատանքային միգրացիայի կարգավորման գործընթացում տեղական համայնքների, հասարակական կազմակերպությունների և մասնավոր հատվածի դերակատարումը. նոր հեռանկարներ” թեմայով, որը կազմակերպել էր Մարդկային զարգացման միջազգային կենտրոնը (ICHD):
Կլոր սեղանի ընթացքում քննարկվում էին միգրանտների աջակցության խնդիրները միջհամայնքային համագործակցության օրակարգում. Իտալիայի Նարդո քաղաքի հետ համագործակցության հեռանկարները, միգրանտներին աջակցության գործում հասարակական կառույցների միջև գործնական համագործակցության հնարավորությունները և շրջանառու աշխատանքային միգրացիայի կազմակերպման գործում մասնավոր ձեռնարկությունների միջև համագործակցության փորձը:
Կլոր սեղան քննարկմանը մասնակցում էին պետական կառավարման մարմիններ, միջազգային կազմակերպություններ, հասարակական կառույցներ և զբաղվածության մասնավոր ընկերություններ:

3 декабря 2013 года в гостинице “Ани плаза” состоялся круглый стол на тему “Роль местных локальных общин, общественных и частных организаций в деле регулирования процесса циркулярной миграции, перспективы”. Мероприятие организовано Международным центром развития человека (ICHD).
В ходе круглого стола обсуждался вопрос взаимосвязанной работы общин в вопросе содействия разрешению проблем мигрантов, перспективы сотрудничества с итальянским городом Нардо, возможности сотрудничества между общественными структурами в деле помощи мигрантам, и опыт сотрудничества частного сектора в деле регулирования циркулярной миграции.
В работе круглого стола принимали участие представители государственных, международных, общественных организаций, а также частных агентств занятости. Рекрутинговую компанию “Танжер” на встрече представляла заместитель директора нашей компании Марина Цымбалова.