2013 թ-ի դեկտեմբերի 3-ին Անի Պլազա հյուրանոցում տեղի ունեցավ կլոր սեղան “Շրջանառու աշխատանքային միգրացիայի կարգավորման գործընթացում տեղական համայնքների, հասարակական կազմակերպությունների և մասնավոր հատվածի դերակատարումը. նոր հեռանկարներ” թեմայով, որը կազմակերպել էր Մարդկային զարգացման միջազգային կենտրոնը (ICHD):
Կլոր սեղանի ընթացքում քննարկվում էին միգրանտների աջակցության խնդիրները միջհամայնքային համագործակցության օրակարգում. Իտալիայի Նարդո քաղաքի հետ համագործակցության հեռանկարները, միգրանտներին աջակցության գործում հասարակական կառույցների միջև գործնական համագործակցության հնարավորությունները և շրջանառու աշխատանքային միգրացիայի կազմակերպման գործում մասնավոր ձեռնարկությունների միջև համագործակցության փորձը:
Կլոր սեղան քննարկմանը մասնակցում էին պետական կառավարման մարմիններ, միջազգային կազմակերպություններ, հասարակական կառույցներ և զբաղվածության մասնավոր ընկերություններ:

On December 3, 2013 at the hotel Ani Plaza a round table was held on the theme “The role of local communities, non-governmental organizations and the private sector in the process of regulation of circulatory labor migration: new perspectives” which was organized by International Center for Human Development(ICHD).
During the round table the support issues to migrants in intercommunity cooperation agenda: the perspectives of cooperation with the Italian town Nardo, the practical opportunities for cooperation between non-governmental institutions for support to migrants and the cooperation experience between private enterprises in the organization of circulatory labor migration were discussed.
State administration bodies, international organizations, non governmental institutions and private employment companies participated in the round table discussion.
The deputy director of “Tanger” Recruitment Company Marina Tsimbalova took part in the round table and represented the company during the discussion.