2014 թ.-ի հոկտեմբերի 16-ին Էրեբունի Պլազա բիզնես կենտրոնում տեղի ունեցավ սեմինար- քննարկում «Աշխատանքային թրաֆիքինգ և հարկադիր աշխատանք» թեմայով: Դասընթացը տեղի ունեցավ ԱՄՔՈՐ Հայաստան միջազգային կազմակերպության ջանքերի շնորհիվ:
Դասընթացը վարում էր ստրկության ժամանակակից ձևերի վերաբերյալ ՄԱԿ-ի հատուկ զեկուցող, Եվրոպայի խորհրդի «Մարդկանց շահագործման /թրաֆիքինգի դեմ պայքարի» կոնվենցիայի իրականացման վերահսկման հանձնաժողովի փորձագետ, ԱՄՔՈՐ-ի խորհրդատու՝ Գյուլնարա Շահինյանը:
Տկն. Շահինյանը բավականին մանրամասն խոսեց հարկադիր աշխատանքի և թրաֆիքինգի տարբերությունների և նմանությունների մասին՝ ներկայացնելով հարկադիր աշխատանքը որպես հանցանքի առանձին տեսակ, ինչպես նաև թրաֆիքինգի և հարկադիր աշխատանքի զոհերի համար նախատեսված փոխհատուցման տեսակների, Աշխատանքի Միջազգային Կազմակերպության (ԱՄԿ) թիվ 29 կոնվենցիայի (Հարկադիր աշխատանքի մասին կոնվենցիա), Եվրոպայի Խորհրդի մարդկանց թրաֆիքինգի դեմ գործողությունների կոնվենցիայի 26-րդ հոդվածի՝ պատիժ չկիրառելու հոդվածի և դրա հետևանքների մասին:
Դասընթացի քննարկմանը մասնակցում էին ԱՄՔՈՐ միջազգային կազմակերպության, «Զբաղվածության պետական ծառայություն» գործակալության, աշխատակազմի առողջապահական պետական տեսչության, Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության, ՀՀ ոստիկանության և մասնավոր աշխատանքի տեղավորման ընկերությունների ներկայացուցիչներ:
Դասընթաց-քննարկմանն իր ակտիվ մասնակցությամբ հանդես եկավ նաև «Տանժեռ» աշխատանքի տեղավորման ընկերության կորպորատիվ վաճառքի մենեջեր Աննա Ղամբարյանը:

16 октября 2014г. в бизнес- центре Эребуни плаза состоялся семинар-обсуждение “на тему “Трафикинг в сфере труда и принудительный труд”, который организовал международная организация АМКОР Армения.
Семинар вел представитель ООН по вопросам современных способов рабства, эксперт комиссии по контролю за осуществлением конвенции Евросоюза “Борьба против эксплуатация людей/трафикинга”, консультант АМКОР Гюльнара Шагинян.
Г-жа Шагинян подробно говорила о разнице, а также общих чертах между принудительным трудом и трафикингом, представляя принудительный труд как отдельный способ преступления. Говорилось о предусмотренных способах компенсации жертвам трафикинга и принудительного труда, о конвенции N29 (Конвенция о принудительном труде) Международной организации труда (МОТ), о направленной на борьбу против трафикинга 26-й статье конвенции Евросоюза, где говорится о не применении наказания и его последствиях.
В работе семинара принимали участие представители международной организации АМКОР, агентства “Государственная служба занятости”, государственной инспекции по охране здоровья работников, Республиканского союза работодателей Армении, полиции РА и частных агентств по трудоустройству.
Активное участие в работе семинара от имени рекрутинговой компании “Танжер” принимала менеджер по корпоративным продажам Анна Гамбарян.