«Տանժեռ» ռեքրութինգային ընկերությունը Հայաստանում «Ֆրանսիայի իմիգրացիայի և ինտեգրման գրասենյակի» ներկայացուցչության հետ միասին՝ ԵՄ կողմից ֆինանսավորվող «Թիրախային նախաձեռնություն Հայաստանի համար» ծրագրի շրջանակներում իրականացրեց նախագիծ, որի հիմնական նպատակը վերադարձած միգրանտների ինտեգրումն է հայկական աշխատաշուկա:
Հիմնվելով աշխատաշուկայի պահանջների և միգրանտների կարողությունների վրա՝ «Տանժեռ» ռեքրութինգային ընկերությունը հայրենիք վերադարձած 16 միգրանտների համար կազմակերպեց 3-4 ամիս տևողությամբ մասնագիտական ուսուցման և վերաորակավորման դասընթացներ տարբեր ոլորտներում՝ բիզնես, մարքեթինգ, ծրագրավորում, հաշվապահություն, կար ու ձև, վարսավիրություն և այլն:
Բոլոր միգրանտները շատ գոհ էին դասընթացներից: Նրանք ոչ միայն ձեռք բերեցին նոր գիտելիքներ, փորձ և հմտություններ, այլ նաև ստացան խորհրդատվություն հայկական աշխատաշուկայի, պահանջված մասնագիտությունների, աշխատանքային օրենսգրքով սահմանված նորմերի, աշխատավարձերի և աշխատաշուկայում աշխատանք փնտրելու վերաբերյալ: Դասընթացների ավարտից հետո բոլոր միգրանտները ստացան վկայականներ, իսկ մեծ մասն աշխատանքի անցավ հայաստանյան մի շարք ընկերություններում:

Рекрутинговая компания “Танжер” совместно с представительством “Французского офиса иммиграции и интеграции” в Армении в рамках финансируемой ЕС программы “Целевая инициатива для Армении”, осуществили проект, цель которого – интеграция в армянский рынок труда мигрантов, вернувшихся на Родину.
Основываясь на спрос рынка и на способности мигрантов мы организовали 3-4-х месячные курсы обучения для 16-и мигрантов в различных областях: бизнес, маркетинг, программирование, бухгалтерия, кройка и шитье, парикмахерское дело и др.
Все мигранты по прошествии курсов были очень довольны. Они приобрели не только новые знания, опыт и навыки, но, также, получили консультации относительно рынка труда Армении, требуемых специальностях, нормах трудового права, заработных плат и методах поиска работы. Все мигранты получили дипломы, а большинство уже нашли работу в ряде армянских компаний.