Օրերս մեր ընկերության տնօրեն Նանա Հերունին Քաթարի մեր գործընկերներից մեկի՝ խոշոր պետական ընկերության հրավերով աշխատանքային այցով մեկնեց Դոհա: Այցի նպատակն էր տեղում, ավելի մոտիկից ծանոթանալ ընկերությանը, նրա կառուցվածքին, որպեսզի Հայաստանում ճիշտ ընտրություն կատարել մասնագետներ Քաթար աշխատանքի ուղարկելու ժամանակ, ընդհանուր պատկերացում ունենալ երկրի մասին, ինչը նույնպես շատ կարևոր է մասնագետներին այլ երկրներ ուղարկելու համար:
Այցը շատ հաջող անցավ, Նանա Հերունին այցելեց և´ գլխավոր ընկերություն և´ նրա մասնաճյուղեր: Քաթարը փոքրիկ երկիր է, գտնվում է Արաբական թերակղզու հյուսիս-արևելյան մասում, սահմանակից է Սաուդյան Արաբիային և Արաբական Միացյալ Էմիրություններին, ողողվում է Պարսից ծոցի ջրերով: Երկիրն անվտանգ է, ունի ուժեղ աշխատանքային օրենսդրություն, որը վերաբերում է նաև դրսից ժամանած աշխատուժին: Բնակչության 20%-ը տեղացիներն են, իսկ մնացածը՝ Մալազիայից, Հնդկաստանից, Ֆիլիպիններից և այլ երկրներից ժամանած աշխատողներ: Բազմաթիվ եվրոպացիներ են աշխատում համաշխարհային խոշորագույն նավթային ընկերություններում: Այսպիսով Քաթարը բազմամշակութային երկիր է: Տարածքը գրեթե 3 անգամ փոքր է Հայաստանի տարածքից, բայց Քաթարը շատ հարուստ է նավթով և գազով, և ակտիվորեն պատրաստվում է 2022թ-ի ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության անցկացմանը:
Մենք շարունակում ենք ակտիվորեն համագործակցել տվյալ ընկերության հետ, որի թափուր հաստիքներն արդեն ներկայացված են մեր կայքում և ֆեյսբուքյան էջում:

На днях директор нашей компании Нана Геруни по приглашению партнера из Катара, крупной государственной компании, побывала с рабочим визитом в Дохе. Цель визита - на месте поближе познакомиться с компанией, ее структурой, чтобы правильно подбирать в Армении персонал для работы в Катаре, иметь представление о стране в целом, что важно при отправке специалистов.
Визит прошел крайне успешно, Нана Геруни посетила как основной офис компании, так и его подразделения. Катар это маленькая страна в северо-восточной части Аравийского полуострова, граничит с Саудовской Аравией и ОАЭб омывается Персидским заливом. Страна безопасная, имеет сильное трудовое законодательство, которое распространяется и на приезжую рабочую силу. 20% населения – это местные жители, а остальные приезжие работники из разных стран: Малазии, Индии, Филиппин, и др. Много европейцев, работающих на крупнейшие мировые нефтяные компании. Таким образом, Катар – мультикультурная страна. Территория меньше Армении почти втрое, но Катар очень богат нефтью и газом, активно готовится к проведению в 2022 году чемпионата мира по
Мы продолжаем активное сотрудничество с данной компанией, вакансии которой уже представлены на нашем сайте, страничке и профиле в FB: