2013 թ-ի նոյեմբերի 14-ին տեղի ունեցավ կլոր սեղան քննարկում “Բիզնես ձեռնարկությունների համար թրաֆիքինգի և հարկադիր աշխատանքի դեմ արդյունավետ պայքարի համակարգ” թեմայով, որը կազմակերպել էր UMCOR հասարակական կազմակերպությունը:
Կլոր սեղան քննարկման ընթացքում պարզաբանվեցին թե ինչ են նշանակում թրաֆիքինգ, հարկադիր աշխատանք և թրաֆիքինգ հարկադիր աշխատանքի նպատակով տերմինները, քննարկվեցին թրաֆիքինգի և հարկադիր աշղատանքի դեմ պայքարի արդյունավետ մեխանիզմները, ներկայացվեց ՀՀ որոշումը հարկադիր աշխատանքի վերաբերյալ, Քննարկվեցին բիզնեսի վարման և մարդու իրավունքների հիմնական սկզբունքները և այլ հարցեր: Մասնակիցներին հնարավորություն ընձեռնվեց խոսել խնդրին առնչվող բացերի և մարտահրավերների մասին և անել առաջարկներ խնդրի լուծման համար:
Քննարկումն անցկացվեց միջազգային փորձագետի մասնակցությամբ: Քննարկմանը մասնակցում էին Հայաստանի Գործատուների Հանրապետական Միության և այլ շահագրգիռ կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ:
Կլոր սեղան քննարկմանը մասնակցեց նաև “Տանժեռ” ռեքրութինգային ընկերության փոխտնօրեն Մարինա Ցիմբալովան:

On November 14, 2013, a round table discussion took place on the theme "Productive fighting system for business organizations against trafficking and forced labor," which was organized by NGO UMCOR.
In the course of the round table explanations were given about the terms trafficking, forced labor and trafficking for forced labor, the mechanisms of productive fight against trafficking and forced labor were discussed, the decision  of the RA about the forced labor was represented business issues and basic fundamental principles of human rights and other issues were discussed.
The discussion was held with the participation of international expert. Representatives from the Republican Union of Employers of Armenia and from other interested organizations took part in the discussion.
The Deputy Director of “Tanger” recruitment company Marina Tsimbalova also took part in the discussion.