2013 թ-ի նոյեմբերի 14-ին տեղի ունեցավ կլոր սեղան քննարկում “Բիզնես ձեռնարկությունների համար թրաֆիքինգի և հարկադիր աշխատանքի դեմ արդյունավետ պայքարի համակարգ” թեմայով, որը կազմակերպել էր UMCOR հասարակական կազմակերպությունը:
Կլոր սեղան քննարկման ընթացքում պարզաբանվեցին թե ինչ են նշանակում թրաֆիքինգ, հարկադիր աշխատանք և թրաֆիքինգ հարկադիր աշխատանքի նպատակով տերմինները, քննարկվեցին թրաֆիքինգի և հարկադիր աշղատանքի դեմ պայքարի արդյունավետ մեխանիզմները, ներկայացվեց ՀՀ որոշումը հարկադիր աշխատանքի վերաբերյալ, Քննարկվեցին բիզնեսի վարման և մարդու իրավունքների հիմնական սկզբունքները և այլ հարցեր: Մասնակիցներին հնարավորություն ընձեռնվեց խոսել խնդրին առնչվող բացերի և մարտահրավերների մասին և անել առաջարկներ խնդրի լուծման համար:
Քննարկումն անցկացվեց միջազգային փորձագետի մասնակցությամբ: Քննարկմանը մասնակցում էին Հայաստանի Գործատուների Հանրապետական Միության և այլ շահագրգիռ կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ:
Կլոր սեղան քննարկմանը մասնակցեց նաև “Տանժեռ” ռեքրութինգային ընկերության փոխտնօրեն Մարինա Ցիմբալովան:

14 ноября 2013 года состоялся круглый стол – обсуждение на тему “Продуктивная система борьбы для бизнес организаций против трафикинга и принудительного труда”, который организовала общественная организация АМКОР.
По ходу работы круглого стола были даны разъяснения о том, что означает трафикинг, принудительный труд и трафикинг в целях принудительного труда, были обсуждены механизмы продуктивной борьбы против трафикинга и принудительного труда, представлено решение РА по поводу принудительного труда, были обсуждены вопросы ведения бизнеса и основные основополагающие принципы прав человека и другие вопросы.
Обсуждения проходили в присутствии международного эксперта. Участниками круглого стола были представители Республиканского союза работодателей аромении и других заинтересованных организаций.
Также на встрече присутствовала заместитель директора рекрутинговой кмпании “Танжер Марина Цымбалова.