2014 թ.-ի հունիսի 6-ին Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում կայացավ աշխատանքի տոնավաճառ,որը կազմակերպել էր ՀՀ Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության զբաղվածություն պետական ծառայություն գործակալությունը և Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի կարիերայի և մարքեթինգի կենտրոնը:
Տոնավաճառի նպատակն էր անմիջական կապ հաստատել գործատուների և աշխատանք փնտրողների միջև, ինչը գործատուներին ընկերության թափուր աշխատատեղերը նոր կադրերով համալրելու, իսկ աշխատանք փնտրողներին՝ միաժամանակ բազմաթիվ գործատուների հետ հանդիպելու, առկա թափուր աշխատատեղերի և զբաղվածության նոր ծրագրերի մասին տեղեկանալու հնարավորություն կտա:
Աշխատանքի տոնավաճառին մասնակցում էին տարբեր ընկերությունների ներկայացուցիչներ, գործատուներ, պետական և մասնավոր զբաղվածության գործակալություններ, բազմաթիվ աշխատանք փնտրող անձինք, ուսանողներ և շրջանավարտներ:
Աշխատանքի տոնավաճառին իր ակտիվ մասնակցությամբ հանդես եկավ նաև “Տանժեռ” ռեքրութինգային ընկերությունը` ներկայացնելով շուրջ 28 թափուր աշխատատեղ:

6 июня 2014 года в Армянском государственном экономическом университете состоялась ярмарка труда, которую организовала Государственная служба занятости Министерства труда и социальных вопросов РА совместно с центром карьеры и маркетинга Армянского государственного университета.
Цель ярмарки – создание непосредственной связи работодателей с соискателями, что позволит работодателям заполнить вакансии новыми кадрами, а тем, кто ищет работу, встретиться с множеством работодателей, ознакомиться с имеющимися вакантными местами и новыми программами занятости.
В ярмарке участвовали представители различных компаний, работодатели, государственные и частные агентства занятости, множество соискателей, студентов и выпускников.
Рекрутинговая компания “Танжер” также принимала активное участие в ярмарке труда, представив 28 вакансий.