2014 թ.-ի հունիսի 6-ին Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում կայացավ աշխատանքի տոնավաճառ,որը կազմակերպել էր ՀՀ Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության զբաղվածություն պետական ծառայություն գործակալությունը և Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի կարիերայի և մարքեթինգի կենտրոնը:
Տոնավաճառի նպատակն էր անմիջական կապ հաստատել գործատուների և աշխատանք փնտրողների միջև, ինչը գործատուներին ընկերության թափուր աշխատատեղերը նոր կադրերով համալրելու, իսկ աշխատանք փնտրողներին՝ միաժամանակ բազմաթիվ գործատուների հետ հանդիպելու, առկա թափուր աշխատատեղերի և զբաղվածության նոր ծրագրերի մասին տեղեկանալու հնարավորություն կտա:
Աշխատանքի տոնավաճառին մասնակցում էին տարբեր ընկերությունների ներկայացուցիչներ, գործատուներ, պետական և մասնավոր զբաղվածության գործակալություններ, բազմաթիվ աշխատանք փնտրող անձինք, ուսանողներ և շրջանավարտներ:
Աշխատանքի տոնավաճառին իր ակտիվ մասնակցությամբ հանդես եկավ նաև “Տանժեռ” ռեքրութինգային ընկերությունը` ներկայացնելով շուրջ 28 թափուր աշխատատեղ:

On June 6 2014 a job fair took place in the Armenian state university of economics which was organized by State employment service agency of Ministry of labor and social issues of RA together with career and marketing centre of Armenian state university of economics.
The aim of the fair was to establish a direct connection between the employers and job seekers which will allow the employers to fill their vacant positions with new personnel and those who seeks a job will have an opportunity to meet with many employers at the same time, to get acquainted with vacancies and new employment programs.
Representatives of different companies, employers, state and private employment agencies, a lot of job seekers, students and graduates.