2013թ-ի դեկտեմբերի 23-ին ՀԳՀՄ-ի գրասենյակում տեղի ունեցավ զբաղվածության մասնավոր գործակալությունների գործատուների ճյուղային միության հերթական համագումարը:
Համագումարի նպատակն էր ճյուղային միության 3 տարիների կատարած աշխատանքի ներկայացումը, ամփոփումը և գնահատումը, ճյուղային միության նախագահի և խորհրդի անդամների ընտրությունը: Համագումարին մասնակցեցին 7 ընկերություններից 17 ներկայացուցիչ, որով էլ ապահովվեց քվորումը:
Համագումարի ընթացքում ճյուղային միության նախագահ Նանա Հերունին, ով միաժամանակ հանդիսանում է “Տանժեռ” ռեքրութինգային ընկերության տնօրեն, զեկուցեց ճյուղային միության 3 տարիների ընթացքում կատարած աշխատանքների մասին:
Զեկույցից հետո հնչեցին հարցեր, կարծիքներ ու առաջարկներ ճյուղային միության և զբաղվածության մասնավոր գործակալությունների աշխատանքների վերաբերյալ:
Համագումարի նախագահ Գագիկ Մակարյանը և մասնակից անդամները ճյուղային միության աշխատանքը գնահատեցին բավարար: Այնուհետև կայացավ ճյուղային միության խորհրդի անդամների և նախագահի ընտրություն:
Նանա Հերունին վերընտրվեց որպես ՀԳՀՄ զբաղվածության մասնավոր գործակալությունների ճյուղային միության նախագահ:

On December 23, 2013 a congress of branch union of employers of private employment agencies took place in RUEA office.
The aim of the congress was the representation, summary and evaluation of work performed within 3 years by the branch union and the election of the president and board members of branch union.  17 representatives from 7 organizations participated in the congress and constituted a quorum.
During the congress the president of branch union Nana Heruni, who, at the same time is the director of “Tanger” Recruitment Company, reported about the work performed by the branch union within 3 years.
After the report questions, opinions and suggestions were raised about the work of branch union and private employment agencies.
The president of the congress Gagik Makaryan and the participating members appreciated sufficient the work of the branch union. Then the election of the president and board members of the branch union was held.