2013 թվականի սեպտեմբերի 20-ին “Զբաղվածության պետական ծառայություն” գործակալությունը՝ ՄԱԿ-ի փախստականների գերագույն հանձնակատարի հայաստանյան գրասենյակի աջակցությամբ Հյուսիսային պողոտայում կազմակերպեց աշխատանքի տոնավաճառ: Միջոցառման նպատակն էր նպաստել աշխատանք փնտրողներին՝ հատկապես սիրիահայերին, աշխատանքի տեղավորմանը:
Աշխատանքի տոնավաճառի մասնակիցների թվում էր նաև “Տանժեռ” ռեքրութինգային ընկերությունը: Նշենք, որ մեր նախաձեռնությամբ արդեն մի քանի ամիս շարունակ մեր ընկերությունում սիրիահայերի համար անց է կացվում անվճար գրանցման ակցիա:

20-го сентября 2013г. на Северном проспекте состоялась ярмарка труда организованная агентством “Государственная служба занятости” при содействии управления верховного комиссара ООН по делам беженцев в Армении. Целью данного мероприятия было помочь лицам, нуждающимся в работе, в частности армянам-гражданам из Сирии.
Рекрутинговая компания “Танжер” также участвовала в работе ярмарки. Отметим, что по нашей инициативе на продолжении нескольких месяцев в нашей компании проводится акция по бесплатной регистрации для беженцев из Сирии.