“Համագործակցություն ԲՈւՀ-երի հետ” ծրագրի շրջանակներում սույն թվականի ապրիլ-մայիս ամիսներին արդեն ավանդական դարձած հանդիպումներ կայացան Երևանի Վ. Բրյուսովի անվան պետական լեզվաբանական համալսարանի, Երևանի թեթև արդյունաբերության պետական քոլեջի, Մովսես Խորենացու անվան համալսարանի, Երևանի Գլաձոր համալսարանի և Երևանի Մեհրաբյանի անվան բժշկական ինստիտուտի բազային քոլեջի շրջանավարտների հետ:
Հանդիպումների ընթացքում մեր ընկերության մասնագետները ներկայացրեցին ընկերությունը, նրա գործունեությունը, աշխատաշուկայի արդի վիճակը, տվեցին խորհրդատվություն աշխատանք որոնելու, գործատուին պատշաճ ներկայանալու, ճիշտ ռեզյումե կազմելու, ինչպես նաև անբարեխիղճ կադրային ընկերություններից զերծ մնալու վերաբերյալ:
Շրջանավարտների կողմից հնչեցին բազմաթիվ հարցեր՝ մասնավորապես ինչպե՞ս տեղավորվել աշխատանքի առանց աշխատանքային փորձի, ինչպե՞ս ձեռք բերել աշխատանքային փորձ,եթե կամավորական աշխատանքն արգելված է Հայաստանում, արդյո՞ք գործատուն պետք է վճարի փորձաշրջանի համար և շատ այլ հարցեր, որոնք գտան սպառիչ պատասխաններ:

В рамках программы “Сотрудничество с ВУЗ-ами” в апреле-мае сего года прошли уже ставшие традиционными встречи с выпускниками Ереванского государственного лингвистического университете им. В. Брюсова, Ереванского государственного колледжа легкой промышленности, университета им. Мовсеса Хоренаци, Ереванского университета Гладзор и базового колледжа Ереванского медицинского института Меграбяна.
В ходе встреч наши специалисты представляли нашу компанию, ее деятельность, ситуацию на рынке труда, предоставляли консультации о путях поиска работы, о том как правильно подавать свою кандидатуру работодателю, как правильно составлять резюме, а также как избежать ошибок в работе с непорядочно работающими кадровыми агентствами.
Выпускники задавали множество вопросов, в частности как устроиться на работу безопытным специалистам, как приобрести опыт работы, если армянское законодательство запрещает волонтерскую работу, должен ли работодатель оплачивать работу в период испытательного срока и другие, на которые получили исчерпывающие ответы.