Իր իսկ կողմից մշակված ծրագրի շրջանակներում «Տանժեռ» կադրային գործակալությունը համագործակցում է բարձրագույն և միջին մասնագիտական ուսումնական տարբեր հաստատությունների հետ, օրինակ, ունենք պայմանագրեր Երևանի Վ․ Բրյուսովի անվան պետական լեզվահասարակագիտական համալսարանի, Երևանի Մեհրաբյանի անվան բժշկական ինստիտուտի, Երևանի Մեհրաբյանի անվան բժշկական ինստիտուտի բազային քոլեջի, Երևանի թեթև արդյունաբերության պետական քոլեջի, Երևանի ինֆորմատիկայի պետական քոլեջի, Մովսես Խորենացու անվան, Երևանի Գլաձոր համալսարանների ու Մոսկվայի Տնտեսագիտության, Վիճակագրության և Ինֆորմատիկայի Պետակական Համալսարանի Երևանյան մասնաճյուղի հետ և մի շարք այլ հաստատությունների հետ։
Ուրախ ենք փաստել, որ սույն թվականի մայիսի 26-ին համագործակցության պայմանագիր կնքվեց նաև Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարանի հետ։
Պայմանագրի շրջանակներում համալսարանի շրջանավարտները կունենան գրանցման, թեստավորման, աշխատաշուկայի և այդ աշխատաշուկայում իրենց կարողությունների վերաբերյալ խորհրդատվության հնարավորություն, ինչպես նաև կստանան առաջնահերթ աջակցություն աշխատանքի տեղավորման հարցում: Շրջանավարտները կմասնակցեն համալսարաններում մեր կողմից կազմակերպվող ամենամյա հանդիպումներին, որոնց ընթացքում կստանան աշխատանքի ընդունման համար բազմաթիվ օգտակար խորհուրդներ։

Рекрутинговая компания “Танжер” разработала программу сотрудничества с ВУЗ-ами и средне-специальными учебными заведениями Армении․ Имеются договора с лингвистическим университетом им․ Брюсова, с медицинским институтом и колледжем им․ Меграбяна, Ереванским государственным колледжем информатики, университетом Гладзор, Московским институт статистики, экономики и информатики и рядом других․
Рады констатировать, что 26 мая сего года подписано соглашение так же и с национальным аграрным университетом Армении․
В рамках соглашения выпускники университета могут зарегистрироваться в нашем агентстве, пройти тестирование, получить консультацию относительно рынка труда Армении и своих возможностей на этом рынке, а также получать возможность первоочередного продвижения в вопросах трудоустройства․ Выпускники смогут участвовать в ежегодных встречах с консультантами нашей компании, организуемых в университете, в ходе которых получат множество полезных советов относительно поступления на работу․