Իր իսկ կողմից մշակված ծրագրի շրջանակներում «Տանժեռ» կադրային գործակալությունը համագործակցում է բարձրագույն և միջին մասնագիտական ուսումնական տարբեր հաստատությունների հետ, օրինակ, ունենք պայմանագրեր Երևանի Վ․ Բրյուսովի անվան պետական լեզվահասարակագիտական համալսարանի, Երևանի Մեհրաբյանի անվան բժշկական ինստիտուտի, Երևանի Մեհրաբյանի անվան բժշկական ինստիտուտի բազային քոլեջի, Երևանի թեթև արդյունաբերության պետական քոլեջի, Երևանի ինֆորմատիկայի պետական քոլեջի, Մովսես Խորենացու անվան, Երևանի Գլաձոր համալսարանների ու Մոսկվայի Տնտեսագիտության, Վիճակագրության և Ինֆորմատիկայի Պետակական Համալսարանի Երևանյան մասնաճյուղի հետ և մի շարք այլ հաստատությունների հետ։
Ուրախ ենք փաստել, որ սույն թվականի մայիսի 26-ին համագործակցության պայմանագիր կնքվեց նաև Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարանի հետ։
Պայմանագրի շրջանակներում համալսարանի շրջանավարտները կունենան գրանցման, թեստավորման, աշխատաշուկայի և այդ աշխատաշուկայում իրենց կարողությունների վերաբերյալ խորհրդատվության հնարավորություն, ինչպես նաև կստանան առաջնահերթ աջակցություն աշխատանքի տեղավորման հարցում: Շրջանավարտները կմասնակցեն համալսարաններում մեր կողմից կազմակերպվող ամենամյա հանդիպումներին, որոնց ընթացքում կստանան աշխատանքի ընդունման համար բազմաթիվ օգտակար խորհուրդներ։

Tanger Recruitment Company carries out its own project with higher and secondary professional education institutions of Armenia. We currently have contracts with Yerevan Brusov State University of Languages and Social Sciences, Yerevan Medical Institute after Mehrabyan, Basic Medical College, Yerevan State College of Light Industry, Yerevan State College of Informatics, University Named After Movses Khorenatsy, Yerevan Gladzor University, Yerevan branch of Moscow State University of Economics, Statistics and Informatics, etc.
We are glad to state that on May 26 of this year a cooperation agreement was signed also with the Armenian National Agrarian University.
Within the frameworks of the agreement, the graduates will have opportunity of registration, testing, consultation on the labor market and their abilities in the labor market, as well as they will receive employment assistance. The graduates will take part in our annual meetings at universities, during which they will receive many useful tips for finding a job.