Սույն թվականի նոյեմբերի 13-ին “Էրեբունի Պլազա” բիզնես կենտրոնում կայացավ Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության խորհրդի հերթական 5-րդ նիստը, որը նվիրված էր “Աշխատանքի անվտանգության ազգային համակարգի ներդրում” թեմայի քննարկմանը, որը ներկայումս գտնվում է կազմավորման փուլում: Քննարկվում էր կոնկրետ գործողությունների ծրագիրը, որն ուղղված էր վերջնական արդյունքի արդյունավետության ձեռք բերմանը,այսինքն՝ պատահարների զրոյացում աշխատավայրում:
Մասնագետների համար նախատեսվում է անցկացնել դասընթացներ, որոնց ավարտից հետո կշնորհվեն միջազգային կարգի դիպլոմներ: Դասընթացները կազմակերպելու է Հայաստանի գործատուների հանրապետական միությունը Աշխատանքի Միջազգային Կազմակերպության (ԱՄԿ) աջակցությամբ:
Բազմաթիվ ընկերությունների միջազգային չափանիշներին համապատասխանելու հետ կապված՝ խոսվեց նաև “Աշխատանքի անվտանգության համակարգի ներդրում” նախագծի արդիականության եւ հեռանկարների մասին, որը ի վերջո կնպաստի ընկերությունների ապագա բարգավաճմանը:
Նշենք, որ “Տանժեռ” ռեքրութինգային ընկերությունը Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության (ՀԳՀՄ)զբաղվածության մասնավոր գործակալությունների (ԶՄԳ) ճյուղային միության անդամ է, իսկ մեր ընկերության տնօրենը՝ Նանա Հերունին, հանդիսանում է ՀԳՀՄ ԶՄԳ-ի նախագահը, ինչպես նաև ՀԳՀՄ խորհրդի անդամ:

13 ноября этого года в бизнес-центре “Эребуни Плаза” состоялось очередное 5-ое заседание совета Республиканского Союза Работодателей Армении, которое было посвящено обсуждению темы по внедрению национальной системы охраны труда, которая на данный момент находится на стадии становления. Обсуждался план конкретных действий, направленный на достижение эффективности конечного результата, то есть сведения к нулю происшествий на предприятиях.
Планируется проведение тренингов по обучению специалистов, по окончании которых будет выдаваться диплом международного класса. Тренинги будут организованы Союзом работодателей при поддержке Международной Организации Труда (МОТ).
В связи с выходом многих компаний на международный уровень была так же отмечена актуальность и перспектива проектов по внедрению системы охраны труда, которые в конечном итоге будут содействовать их дальнейшему процветанию.
Отметим, что рекрутинговая компания "Танжер" является членом отраслевого союза частных агентств занятости (ЧАЗ) республиканского союза работодателей Армении (РСРА), а директор нашей компании Нана Геруни является председателем ЧАЗ РСРА, а также членом совета РСРА.