Սույն թվականի նոյեմբերի 13-ին “Էրեբունի Պլազա” բիզնես կենտրոնում կայացավ Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության խորհրդի հերթական 5-րդ նիստը, որը նվիրված էր “Աշխատանքի անվտանգության ազգային համակարգի ներդրում” թեմայի քննարկմանը, որը ներկայումս գտնվում է կազմավորման փուլում: Քննարկվում էր կոնկրետ գործողությունների ծրագիրը, որն ուղղված էր վերջնական արդյունքի արդյունավետության ձեռք բերմանը,այսինքն՝ պատահարների զրոյացում աշխատավայրում:
Մասնագետների համար նախատեսվում է անցկացնել դասընթացներ, որոնց ավարտից հետո կշնորհվեն միջազգային կարգի դիպլոմներ: Դասընթացները կազմակերպելու է Հայաստանի գործատուների հանրապետական միությունը Աշխատանքի Միջազգային Կազմակերպության (ԱՄԿ) աջակցությամբ:
Բազմաթիվ ընկերությունների միջազգային չափանիշներին համապատասխանելու հետ կապված՝ խոսվեց նաև “Աշխատանքի անվտանգության համակարգի ներդրում” նախագծի արդիականության եւ հեռանկարների մասին, որը ի վերջո կնպաստի ընկերությունների ապագա բարգավաճմանը:
Նշենք, որ “Տանժեռ” ռեքրութինգային ընկերությունը Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության (ՀԳՀՄ)զբաղվածության մասնավոր գործակալությունների (ԶՄԳ) ճյուղային միության անդամ է, իսկ մեր ընկերության տնօրենը՝ Նանա Հերունին, հանդիսանում է ՀԳՀՄ ԶՄԳ-ի նախագահը, ինչպես նաև ՀԳՀՄ խորհրդի անդամ:

On November 13-th of this year in the business center "Erebuni Plaza" the fifth meeting of the board of the Republican Union of Employers of Armenia took place, which was devoted to the discussion of the topic “the implementation of a national system of labor protection, which is currently in the stage of formation. The plan of concrete actions aimed at the achievement of the efficiency of the final result was being discussed, that is to have zero accidents in the workplace.
It is planned to conduct trainings for specialists after which an international class diploma will be issued. The trainings will be organized by the Republican Union of Employers of Armenia, supported by the International Labor Organization (ILO).
In connection with the correspondence of many companies to international standards it was also noted the relevance and prospects of the project on implementation of labor protection system which will ultimately contribute to the future prosperity of companies.
It should be noted that the recruitment company "Tanger" is a member of the sectorial union of private employment agencies (PEA) of the Republican Union of Employers of Armenia (RUEA), and the director of our company Nana Heruni is the chair of PEA of RUEA as well as is a member of the Board of RUEA.