“Մեդիակենտրոնի” և Պետական կառույցների հետ համագործակցության “Հանրային ցանցի” և այն համակարգող “Արազա” ԲՀԿ-ի համագործակցությամբ սույն թվականի հուլիսի 3-ին տեղի ունեցավ մամլո ասուլիս “Զբաղվածության մասին” ՀՀ oրենքի նախագծի վերաբերյալ:
Մամլո ասուլիսի նպատակն է լոբբինգի միջոցով հանրության լայն շրջանակներին և ՀՀ ԱԺ պատգամավորներին ներկայացնել տեղեկատվություն՝
•օրենքի նախագծի մշակման գործընթացում քաղաքացիական հասարակության մասնակցության վերաբերյալ ցանցի գնահատականների,
•օրենքի նախագծի վերաբերյալ քաղաքացիական հասարակության կողմից բարձրացված հիմնախնդիրների,
•ՔՀԿ-ների կողմից բարձրաձայնված և ՀՀ Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության քննարկմանը ներկայացված խնդրահարույց հարցերի և լուծման առաջարկների վերաբերյալ նախարարության բանավոր ներկայացրած դիրքորոշման,
•օրենքի նախագծի ներկա կարգավիճակի և ընդունման գործընթացում “Հանրային ցանցի” հետագա քայլերի մասին:
Մամլո ասուլիսին մասնակցեց և հարցերին պատասխանեց նաև “Տանժեռ” ռեքրութինգային ընկերության տնօրեն, Հայաստանի Գործատուների Հանրապետական Միության Մասնավոր Զբաղվածության ընկերությունների Ճյուղային Միության նախագահ Նանա Հերունին:

3 июля при сотрудничестве “Медиацентра” и “Общественной сети” по сотрудничеству с государственными структурами, которую курирует благотворительная общественная организация “Араза” состоялась пресс-конференция относительно проекта “Закона о занятости” РА.
Целью пресс-конференции являлось методами лоббинга донести до широкой общественности и депутатов национального собрания следующее:
- оценку со стороны сети участия гражданской общественности в обсуждении проекта закона,
- основные проблемы, поднятые гражданской общественностью в ходе обсуждения закона,
- проблемы, поднятые со стороны общественных организаций и представленные на обсуждение в Министерство по труду и социальным вопросам РА, а также о позиции Министерства по решению этих вопросов,
- о настоящем положении проекта закона и о дальнейших шагах “Общественной сети”,
- о позиции частных кадровых агентств, которые являются одним из фигурантов Закона, о недостатках проекта закона с точки зрения этих организаций.
В пресс-конференции принимала участие и отвечала на вопросы журналистов и директор рекрутинговой компании “Танжер”, председатель отраслевого союза частных агентств занятости при Республиканском союзе работодателей Армении Нана Геруни.