2012թ. ապրիլի 27-ին Մարդկային զարգացման միջազգային կենտրոնը (ՄԶՄԿ) կազմակերպեց աշխատանքային քննարկում "Հայաստանում աշխատանքային միգրացիայի գիտավերլուծական կառավարման հզորացում" թեմայով: Քննարկվեցին հետևյալ հարցերը` խորհրդատվություն միգրանտներին և աշխատանք փնտրողներին, աջակցություն միգրացիոն ռեսուրս կենտրոններին, աշխատանքային միգրացիայի կարգավորման պետական քաղաքականության մշակման ուղղությամբ իրականացվող և նախատեսվող միջոցառումներն ու համագործակցությունը, աշխատանքային միգրացիայի կարգավորման ուղղությամբ ՀՀ Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության “Զբաղվածության պետական ծառայություն” գործակալության (ԱՍՀՆ ԶՊԾԳ) կողմից իրականացվող գործողություններն ու համագործակցությունը ոչ պետական հատվածի հետ, hամագործակցության հնարավորություններն ու ոլորտները միգրացիոն ռեսուրս կենտրոնների, աշխատանքի տեղավորման մասնավոր գործակալությունների, պետական մարմինների, ոչ պետական և միջազգային կազմակերպությունների միջև:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ՀՀ պետական մարմինների, միգրացիոն ռեսուրս կենտրոնների, միջազգային, հասարակական կազմակերպությունների և աշխատանքի տեղավորման մասնավոր գործակալությունների պատասխանատու պաշտոնյաներ և ներկայացուցիչներ: Քննարկմանը մասնակցեց նաև "Տանժեռ" ռեքրութինգային ընկերության տնօրեն, Հայաստանի գործատուների Հանրապետական միության զբաղվածության մասնավոր գործակալությունների ճյուղային միության նախագահ` Նանա Հերունին:

On April 27, 2012 International Center for Human Development organized a discussion on “Strengthening Evidence-Based Management of Labour Migration in Armenia”. The discussion focused on issues such as, consultations for migrants and job seekers, assistance to migration resource centers, cooperation and activities directed regulating the development of state strategy towards labor migrants, cooperation run between the State labor office of the Ministry of Labor and Social Affairs and the non-governmental organizations aimed at managing issues of labor migration, opportunities and ways of cooperation among the migration resource centers, private employment agencies, state bodies, NGOs and international organizations.
The meeting hosted representatives of state instances, migration resource centers, international and non-governmental organizations, private employment agencies. Managing director of Tanger Recruitment Company and Chair of Private Employment Agencies Sectorial Union of the Republican Employers Union of Armenia Mrs. Nana Heruni was among the participants of the meeting.