2012թ. դեկտեմբերի 7-ին Մարդկային զարգացման միջազգային կենտրոնում Միգրացիայի միջազգային կազմակերպության հետ համագործակցությամբ և Եվրոպական միության օժանդակությամբ «Հայաստանում աշխատանքային միգրացիայի գիտավերլուծական կառավարման հզորացում» ծրագրի իրականացման շրջանակներում հրավիրվեց Կլոր սեղան, որի ընթացքում քննարկման դրվեց «Միջնորդ կազմակերպությունների գործունեության նկատմամբ պետական մոնիթորինգի համակարգը, աշխատուժի փոխանակման շուրջ միջպետական պայմանագրերի կնքման սկզբունքներն ու ՀՀ-ի համար այդ առումով առավել հետաքրքրություն ներկայացնող երկրների ցանկը» զեկույցները:
Հանդիպմանը հրավիրված էին ներկայացուցիչներ՝ պետական կառավարման մարմիններից, միջազգային և հասարարական կառույցներից, զբաղվածության մասնավոր գործակալություններից: Կլոր սեղանի աշխատանքին մասնակցեց նաև “Տանժեռ” ռեքրութինգային ընկերության տնօրեն, Հայաստանի Գործատուների Հանրապետական Միության Մասնավոր Զբաղվածության ընկերությունների Ճյուղային Միության նախագահ՝ Նանա Հերունին:

On December 7, 2012 in the framework of the program “Strengthening Evidence-Based Management of Labor Migration in Armenia” a round table discussion was organized at the International Center for Human Development with the collaboration of International Organization for Migration and the European Union support. During the discussion participants presented reports concerning " The State monitoring system toward the activities of Intermediary organizations, the principles of making interstate agreements on labor exchange and the list of countries with the highest interest for RA”.
At the meeting were invited representatives of governmental bodies, international and public institutions and private employment agencies. Nana Herouni, the managing Director of Tanger Recruitment company and the chair of Republican Armenian Employers Sectorial Union of Private Employment Agencies, also participated in the round table discussion.