2012թ. դեկտեմբերի 7-ին Մարդկային զարգացման միջազգային կենտրոնում Միգրացիայի միջազգային կազմակերպության հետ համագործակցությամբ և Եվրոպական միության օժանդակությամբ «Հայաստանում աշխատանքային միգրացիայի գիտավերլուծական կառավարման հզորացում» ծրագրի իրականացման շրջանակներում հրավիրվեց Կլոր սեղան, որի ընթացքում քննարկման դրվեց «Միջնորդ կազմակերպությունների գործունեության նկատմամբ պետական մոնիթորինգի համակարգը, աշխատուժի փոխանակման շուրջ միջպետական պայմանագրերի կնքման սկզբունքներն ու ՀՀ-ի համար այդ առումով առավել հետաքրքրություն ներկայացնող երկրների ցանկը» զեկույցները:
Հանդիպմանը հրավիրված էին ներկայացուցիչներ՝ պետական կառավարման մարմիններից, միջազգային և հասարարական կառույցներից, զբաղվածության մասնավոր գործակալություններից: Կլոր սեղանի աշխատանքին մասնակցեց նաև “Տանժեռ” ռեքրութինգային ընկերության տնօրեն, Հայաստանի Գործատուների Հանրապետական Միության Մասնավոր Զբաղվածության ընկերությունների Ճյուղային Միության նախագահ՝ Նանա Հերունին:

7 декабря 2012 г. Международный центр человеческого развития совместно с Международной организацией по миграции и при содействии Европейского союза в рамках программы “ Укрепление научно-исследовательского управления по трудовой миграции в Армении” организовал круглый стол, на котором обсуджался доклад “Система государственного мониторинга в Армении над деятельностью организаций – посредников, принципы подписания межгосударственных договоров, касающиеся обмена рабочей силой, а также наиболее привлекательный с данной точки зрения для РА, на наш взгляд, список стран”.
На встречу были приглашены представители государственных руководящих органов, международных и общественных структур, частных агентств занятости. В работе Круглого стола принимала также участие директор рекрутинговой компании “Танжер”, председатель Отраслевого Союза частных агентств занятости при Республиканском Союзе Работодателей Армении Нана Парисовна Геруни.