Նոյեմբերի 17-28-ը փորձի և աշխատանքային պրակտիկայի փոխանակում մասնավոր աշխատանքի տեղավորման գործակալությունների միջև ծրագրի շրջանակներում, որը կազմակերպել էր Մարդկային Զարգացման Միջազգային Կենտրոնը (ՄԶՄԿ) մեր ընկերության փոխտնօրեն Մարինա Ցիմբալովան այցելեց Վարշավա և Կիև: Այցի ընթացքում հայկական պատվիրակությունը, որը բաղկացած էր մասնավոր գործակալությունների ղեկավարներից, այցելեց լեհական “EWL” ռեքրութինգային ընկերություն Վարշավայում և ընկերության մասնաճյուղ ՝ ՈՒկրաինայում: Այցի հիմնական նպատակն էր ծանոթանալ ընկերության գործունեությանը, մեթոդներին և գործիքներին, որոնք նրանք կիրառում են իրենց աշխատանքային պրակտիկայում՝ սկսած գործատուից պատվերի ստացման պահից մինչև աշխատակցի գրանցում ընկերությունում:
Վարշավայում աշխատանքի տեղավորման մասնավոր գործակալությունների ներկայացուցիչները այցելեցին նաև պետական շրջանային զբաղվածության բաժիններ, որտեղից սկսվում և վերահսկվում է օտարերկրյա աշխատուժի աշխատանքի վերցման գործընթացը: Նաև հանդիպում տեղի ունեցավ Աշխատանքի Միջազգային Կազմակերպության (ԱՄԿ) ներկայացուցիչների հետ, որոնք տեղեկատվական-խորհրդատվական ծառայություններ են մատուցում օտարերկրյա աշխատակիցներին: Պատվիրակությունը այցելեց նաև մի շարք ձեռնարկություններ, որտեղ աշխատում են միգրանտներ հիմնականում ՈՒկրաինայից:

In November 17-28 within the program “Experience and working practice exchange between private employment agencies” organized by the International Center for Human Development (ICHD) the deputy director of our company Marina Tsymbalova visited Warsaw and Kiev. During the visit the Armenian delegation consisting of heads of private recruitment agencies visited particularly the Polish recruitment agency EWL in Warsaw, as well as its branch in Ukraine. The main purpose of the visit was the acquaintance with the activity of the company, with the methods and tools that they use in their working practice starting from the moment of receiving of order from the employer to the registration of employees in the staff of the company.
In Warsaw, the representatives of private employment agencies visited the state district departments of employment as well, from where the process of hiring of foreign labor began and was controlled. A meeting was also held with the representatives of the International Labour Organization (ILO), which provide informational-consulting services to foreign workers. The delegation visited a number of enterprises where migrants mostly from Ukraine worked.