2013 թ.-ի դեկտեմբերի 5-ին “Մետրոպոլ” հյուրանոցում տեղի ունեցավ Հայաստանում կանանց բիզնեսի զարգացմանը նվիրված երկրորդ ազգային համաժողովը, որը կազմակերպել էր Հայաստանի գործատուների Հանրապետական միությունը:
Համաժողովի ընթացքում քննարկվեցին ՀՀ-ում կանանց ձեռնարկատիրության ոլորտում առկա խնդիրները, կանանց ձեռնարկատիրության զարգացմանն ուղղված պետական քաղաքականությունը, աջակցող ծրագրերը, ՓՄՁ հիմնահարցերը, ինչպես նաև դիտարկվեցին առաջարկություններ հետագա գործողությունների համար:
Համաժողովի ժամանակ ներկայացվեցին կանանց ձեռնարկատիրության ոլորտում ՀԳՀՄ-ի կողմից իրականացված վերլուծության արդյունքները: Վերլուծության նպատակն էր բացահայտել գործարար կանանց կարիքները, բիզնես գործընթացներում նրանց ինտեգրման աստիճանը, ինչպես նաև կանանց ունեցած ակտիվ դերը Հայաստանի տնտեսական կյանքում: ՀՀ Ազգային Ժողովի նախագահի տեղակալ Հերմինե Նաղդալյանն իր բացման խոսքում նշեց, որ կանայք ունեն հավասար իրավունքներ, բայց չունեն հավասար հնարավորություններ:
Համաժողովին մասնակցեցին պետական, հասարակական և մասնավոր կառույցների ներկայացուցիչներ, այդ թվում նաև մեր ընկերության տնօրեն Նանա Հերունին, որը միաժամանակ հանդիսանում է Հայաստանի Գործատուների Հանրապետական Միության Մասնավոր Զբաղվածության ընկերությունների ճյուղային միության նախագահը:

5 декабря 2013 года в гостинице “Метраполь” состоялась вторая национальная конференция, посвященная развитию в Армении женского бизнеса, которую организовал Республиканский союз работодателей Армении.
На конференции обсуждались насущные проблемы женского бизнеса в Армении, рассматривалась политика государства, направленная на развитие женского бизнеса, сопутствующие программы, вопросы, связанные с малым и средним бизнесом в целом, также были рассмотрены предложения по дальнейшему развитию.
На конференции был представлен анализ результатов исследований, проведенных Республиканским союзом работодателей в области бизнеса женщин. Целью исследования было выявить потребности жещин-бизнесменов, степень их интеграции в бизнес процессах, а также была представлена активная роль женщин в экономической жизни страны. В своей вступительной речи заместитель председателя Национального собрания РА Эрмине Нагдалян высказала мысль о том, что у женщин есть равные права, но нет равных возможностей.
В работе конференции приняли участие представители государственных, общественных и частных структур, в том числе директор нашей компании Нана Геруни, которая одновременно является председателем отраслевого союза частных агентств занятости при Республиканском союзе работодателей Армении.