2014թ.-ի դեկտեմբերի 9-ին «Տանժեռ»-ի գրասենյակում տեղի ունեցավ հանդիպում Միգրացիայի Միջազգային Կազմակերպության (ՄՄԿ) պատվիրակության հետ: 2014թ.-ի գարնան-ամռան ընթացքում մենք համագործակցում էինք ՄՄԿ-ի հետ «Մասնագիտական բարձր որակավորում ունեցող հայրենակիցների ժամանակավոր վերադարձ» ծրագրի շրջանակներում, որը ֆինանսավորվում է Նիդերլանդների արտաքին գործերի նախարարության կողմից:
Պարոն Անդրի Զագերսը անց էր կացում ծրագրի մոնիթորինգ հասկանալու համար արդյոք անհրաժեշտ է ծրագիրը երկարաձգել ևս մեկ տարով թե՞ դադարեցնել այն:

On 9 December 2014 in the office of ''Tanger'' a meeting took place with the delegation of International Organisation for Migration (IOM). In spring-summer 2014 we cooperated with IOM in the framework of the project “Temporary Return of Compatriots with Professional Qualification” funded by the Ministry of Foreign Affairs of the Netherlands.
Andri Zagers's visit aim was to carry out a monitoring of the project to make decision concerning to the extension of the project for one more year or its termination.