Ինչպես և նախորդ տարիներին, այս տարի ևս «Տանժեռ» ռեքրութինգային ընկերության ներկայացուցիչը՝ Աննա Ղամբարյանը, «Համագործակցություն ԲՈւՀ-երի հետ» ծրագրի շրջանակներում հանդիպեց Երևանի Վ. Բրյուսովի անվան պետական լեզվաբանական համալսարանի, Մոսկվայի տնտեսագիտության, վիճակագրության և ինֆորմատիկայի պետական համալսարանի երևանյան մասնաճյուղի, Երևանի թեթև արդյունաբերության պետական քոլեջի, Երևանի ինֆորմատիկայի պետական քոլեջի և Երևանի Մեհրաբյանի անվան բժշկական ինստիտուտի բազային քոլեջի շրջանավարտների հետ:
Հանդիպումները շատ ջերմ էին և ադյունավետ: Շրջանավարտների կողմից բազմաթիվ հարցեր առաջ քաշվեցին, որոնք գտան իրենց պատասխանները: Ի տարբերություն նախորդ տարիների այս տարի շրջանավարտներին ավելի շատ հուզում էր ոչ թե այն թե ինչպես ճիշտ ներկայանալ գործատուին, այլ այն թե ինչպես և ինչ միջոցներով ճիշտ տեղեկատվություն ստանալ գործատուների, աշխատակիցների նկատմամբ նրանց վերաբերմունքի և տվյալ ընկերության մասին:
Հանդիպման ընթացքում շրջանավարտները խորհրդատվություն ստացան ոչ միայն ճիշտ և մրցունակ ինքնակենսագրություն գրելու, այլ նաև գործատուին ճիշտ ներկայանալու և հարցազրույցին պատշաճ պատրաստվելու վերաբերյալ:
Հանդիպման վերջում շրջանավարտները շնորհակալություն հայտնեցին ստացած տեղեկատվության, խորհրդատվության և նրանց ընձեռված հնարավորությունների համար:
Հարկ է նշել, որ «Համագործակցություն ԲՈւՀ-երի հետ» ծրագրի շրջանակներում բոլոր այն կրթական համալիրների շրջանավարտները, որոնք «Տանժեռ» ռեքրութինգային ընկերության հետ կնքել են համաձայնագիր, կարող են անվճար գրանցվել մեր ընկերությունում և օգտվել մեր ընկերության բոլոր ծառայություններից:

Как и в предыдущие годы, и в этом году представитель рекрутинговой компании Анна Гамбарян в рамках нашей программы “Сотрудничество с ВУЗ-ами” провела ряд встреч с выпускниками Ереванского государственного лингвистического университете им. В. Брюсова, Ереванский филиал московского государственного университета экономики, статистики и информатики, Ереванского государственного колледжа легкой промышленности, ереванского государственного колледжа информатики и базового колледжа Ереванского медицинского института Меграбяна.
Встречи прошли в очень теплой обстановке и были продуктивными. Выпускники выдвинули ряд вопросов, на которые получили ответы. По сравнению с предыдущими годами, выпускников интересовало больше не то как правильно представлять свою кандидатуру работодателю, а как и какими способами можно собрать информацию о работодателях, об их отношении к своим сотрудникам и о компании в целом.
По ходу встреч выпускники получили консультации не только как правильно написать конкурентоспособное резюме, но также по методам подготовки к собеседованию и правильному представлению себя работодателю.
По окончании встречи выпускники благодарили за полученную информацию, консультации и предоставленные им возможности.
Отметим, что в рамках программы “Сотрудничество с ВУЗ-ами” все выпускники учебных заведений, которые заключили соглашения с нашей компанией, имеют возможность бесплатно зарегистрироваться в рекрутинговой компании “Танжер” и пользоваться всем спектром ее услуг.