2010թ. հուլիսին Գործատուների միությանը կից ստեղծվեց զբաղվածության մասնավոր գործակալությունների գործատուների ճյուղային միություն, որի ստեզծման նպատակներն են`
- համակարգել իր անդամների գործունեությունը, պետական մարմինների հետ գործունեությունը,
- ոլորտի սոցիալական գործնկերության իրավաբանական բազայի կատարելագործում,
- աշխատանքային և դրա հետ անմիջականորեն կապված սոցիալ տնտեսական հարաբերություններում մասնավոր կադրային գործակալությունների շահերը ներկայացնելն ու պաշտպանելը,
- սոցիալական գործընկերության շրջանակներում աջակցել կրթություն-աշխատաշուկա համագործակցության զարգացմանը
- նպաստել ոլորտին վերաբերող օրենքների մշակման դեպքում ճյուղային միության կարծիքի հաշվի առնմանը և այլն
Զբաղվածության մասնավոր գործակալությունների գործատուների ճյուղային միության նախագան է “Տանժեռ” կադրային գործակալության տնօրեն` Նանա Հերունին:

В июле 2010г. при Республиканском Союзе работодателей Армении создан Отраслевой Союз Частных Агентств Занятости. Цель создания союза:
- Координирование деятельности членов Союза, а так же связей с государственными структурами,
- Совершенствование правовой базы социального партнерства в данной области,
- Представление интересов и защита прав частных агентств занятости на рынке труда и непосредственно связанных с этим вопросов социально-экономических отношений,
- В рамках социального партнерства содействие развитию отношений образование - рынок труда,
- В случае разработки соответствующих законов, содействовать принятию во внимание мнения Отраслевого Союза и т.д.
Председателем Отраслевого Союза Работодателей Частных Агентств Занятости является директор Кадрово-рекрутингового агентства “Танжер” Нана Парисовна Геруни.