Ս/թ նոյեմբերի 23-ին Կոնգրես հյուրանոցում տեղի ունեցավ ԶՊԾ գործակալության 20-ամյակին նվիրված կլորսեղանքննարկում` “Գործատու-ԶՊԾ համագործակցությունը, անցած ճանապարհը և զարգացման հեռանկարները” թեմայով: Միջոցառումը կազմակերպված էր ԶՊԾ գործակալության և “Սեյվ դը չիլդրեն” կազմակերպության ԱՄՆ ՄԶԳ-ի կողմից ֆինանսավորվող “Հաշմանդամություն ունեցող անձանց կենսամակարդակի բարելավման զբաղվածության խթանման միջոցով” ծրագրի շրջանակներում:
Հրավիրվածներին ներկլայացվեց  գործատու-ԶՊԾ համագործակցությունը, ձեռքբերումները և խնդիրները, հաշմանդամություն ունեցող անձանց զբաղվածության հիմնախնդիրները և LIFE ծրագիրը, ինչպես նաև սոցիալական պատասխանատվության սկզբունքները:Քննարկումների արդյունքում առաջարկվեցին համագործակցության նոր մեխանիզմներ:
Միջոցառմանը հրավիրված էին Հայաստանի Գործատուների Հանրապետական միությանՀՀ արդյունաբերողների և գործատուների և ՀՀ առևտրաարդյունաբերական պալատի ներկայացուցիչներըմի շարք գործատուներ, սոցիալական գործընկերներԿլոր սեղան քննարկմանը մասնակցում էր նաև Տանժեռ ռեքրութինգային ընկերության աշխատակից` Լիլիթ Թումասյանը:

23-го ноября 2012 г. в гостинице Конгресс состоялся круглый стол, посвященный 20-летию деятельности агентства “Государственная служба занятости” на тему “Работодатель и агентство “Государственная служба занятости”: сотрудничество, пройденный путь и перспективы развития”. Организаторами круглого стола выступили агентство “Государственная служба занятости” и организация “Save the Children”, финансируемая агентством по международному развитию США в рамках программы “Улучшение условий жизни людей с инвалидностью путем содействия занятости”.
На мероприятии были представлены плоды сотрудничества работодателей с агентством “Государственная служба занятости”, достижения и проблемы, проблемы трудоустройства людей с инвалидностью, была представлена программа LIFE, а также основы социальной ответственности. В ходе обсуждений были предложены новые механизмы сотрудничества.
На мероприятие были приглашены представители Республиканского союза работодателей Армении, Союза промышленников и предпринимателей Армении, Торгово-промышленной палаты Армении, ряд работодателей, социальные партнеры. Сотрудник рекрутинговой компании “Танжер” Лилит Тумасян также принимала участие в работе круглого стола.