2014 թ.-ի հուլիսի 8-ին կայացավ Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության (ՀԳՀՄ) 3-րդ համագումարը: Համագումարին մասնակցեցին տեղական և արտասահմանյան պետական, մասնավոր և հասարակական կազմակերպություններ:
Ողջույնի խոսքով հանդես եկավ Աշխատանքի և Սոցիալական Հարցերի նախարար Արտեմ Ասատրյանը, այդ թվում նաև խոսելով Հայաստանի համար ցավալի գործազրկության և աղքատության մակարդակի ցուցանիշների մասին(32%): Ելույթ ունեցավ նաև աշխատանքի միջազգային կազմակերպության (ԱՄԿ) ներկայացուցիչը, որի հետ սերտորեն համագործակցում է Հայաստանի գործատուների Միությունը՝ սկսած իր հիմնադրման օրվանից, շուրջ 7 տարի:
ՀԳՀՄ ղեկավարությունը, մասնավորապես, նախագահ Գագիկ Մակարյանը և գործադիր տնօրեն Վահան Սիմոնյանը հաշվետվություններ ներկայացրեցին կատարած աշխատանքների մասին 2011-2014 թթ. ժամանակահատվածի համար:
Մեր կողմից նշենք, որ ՀԳՀՄ-ն, որն ի դեմս իր անդամների արտացոլում է շուրջ 1000000 աշխատողների շահերը, լուրջ ներդրում է ունեցել գործատուների շահերի պաշտպանության գործում և հետևողականորեն մեծ ծավալի աշխատանք է իրականացնում մասնակցելով օրենսդրական ակտերի մշակմանը և բարեփոխմանը, որոնք ուղղված են աշխատանքային, հարկային, մաքսային և այլ օրենսդրությունների բարելավմանը:
Համագումարին մասնակցում էին նաև պատվիրակներ ճյուղային և տարածքային միություններից, այդ թվում նաև մասնավոր զբաղվածության գործակալությունների ճյուղային միությունը, որի նախագահն է հանդիսանում մեր ընկերության տնօրեն Նանա Հերունին:

8 июля 2014 г. состоялся 3-й съезд республиканского союза работодателей Армении (РСРА). В работе съезда принимали участие представители местных и зарубежных государственных, частных и общественных организаций.
Приветственное слово сказал министтр труда и социального обеспечения Артем Асатрян, отметив в том числе и прискорбные для Армении показатели безработицы и уровня бедности (32%). Выступала также представитель международной организации труда (МОТ), с которой тесно сотрудничает Союз работодателей Армении вот уже 7 лет, со дня своего основания.
Руководство РСРА , в частности председатель Гагик Макарян и исполнительный директор Ваган Симонян представили отчеты о проделанной работе за период с 2011 по 2014гг.
С нашей стороны заметим, что РСРА, который в лице своих членов выражает интересы примерно 100000 работников, внес реальный вклад в дело защиты интересов работодателей и последовательно осуществляет большой объем работ, участвуя в разработке и изменении законодательных актов, направленных на улучшения трудового, налогового, таможенного и других законодательств.
В работе съезда принимали участи также делегаты от отраслевых и территориальных союзов, в том числе от отраслевой союз частных агентств занятости, председателем которого является директор нашей компании Нана Геруни.