Ահա և կայացավ Մոսկվայի Տնտեսագիտության, Վիճակագրության և Ինֆորմատիկայի Պետակական Համալսարանի շրջանավարտների առաջին հանդիպումը «Տանժեռ» ռեքրութինգային ընկերության ներկայացուցչի հետ: Հանդիպումը տեղի ունեցավ տեխնիկապես լավ կահավորված լսարաններից մեկում պետական քննությունից անմիջապես հետո: Չնայած շրջանավարտները մի փոքր հոգնած և հուզված էին, բայց դա բոլորովին չնվազեցրեց նրանց հետաքրքրությունը մեր ընկերության և մեր գործունեության նկատմամբ: Առաջին իսկ րոպեներից ստեղծվեց հաճելի մթնոլորտ, որն էլ շփումը դարձրեց անմիջական և արդյունավետ:
Շրջանավարտներից շատերին հետաքրքրում էր հայկական աշխատաշուկայում տիրող ներկայիս իրավիճակը, բարդություններն ու խոչընդոտները, որոնց կարող են բախվել շրջանավարտները  ինչպես նաև իրենց հնարավորություններն այդ աշխատաշուկայում, և նրանց մտահոգությունները բոլորովին էլ զարմանալի չեն, քանի որ նրանցից շատերը Հայաստան են ժամանել ՌԴ-ից ու նվազ պատկերացումներ ունեն հայկական աշխատաշուկայի և  ՀՀ աշխատանքային օրենսգրքով սահմանված կարգերի մասին:
Ի դեպ նշեմ, որ սույն թվականի ապրիլի 30-ին Մոսկվայի Տնտեսագիտության, Վիճակագրության և Ինֆորմատիկայի Պետակական Համալսարանի Երևանյան մասնաճյուղի և «Տանժեռ» ռեքրութինգային ընկերության միջև կնքվեց համագործակցության համաձայնագիր, որի շրջանակներում վերոնշյալ համալսարանի շրջանավարտները հնարավորություն ստացան անվճար գրանցվելու մեր ընկերությունում: Համաձայնագրի նպատակը մասնագիտություն ունեցող, սակայն աշխատանքային փորձ չունեցող շրջանավարտների զբաղվածության ապահովումն է:

Вот и состоялась первая встреча с выпускниками ереванского филиала московского государственного университета экономики, статистики и информатики с представителем рекрутинговой компании “Танжер”. Она прошла в одной из технически оснащенной аудитории непосредственно после сдачи одного из государственных экзаменов. Несмотря на некоторую усталость и взволнованность выпускники проявили заинтересованность в получении информации о нашей компании и ее деятельности. С первых же минут создалась дружественная обстановка, способствующая непосредственному и плодотворному общению.
Многих из выпускников интересовала обстановка на рынке труда, сложности поиска работы для не имеющих опыта специалистов, реальные возможности. Опасения выпускников не безосновательны, поскольку многие из них приехали в Армению из РФ и плохо представляют себе рынок труда Армении и местное трудовое законодательство.
Отметим, что 30 апреля сего года Ереванский филиал московского государственного университета экономики, статистики и информатики и рекрутинговая компания “Танжер” заключили соглашение о сотрудничестве, в рамках которого выпускники ВУЗ-а получили возможность бесплатной регистрации у нас в компании. Цель соглашения - помощь в трудоустройстве молодых специалистов, окончивших ВУЗ и не имеющих опыта работы..