2013թ. մարտի  28 և 29 Հայաստանի գործատուների   հանրապետական միությունում (ՀԳՀՄ) կայացավ     "ԾԱՌԱՅՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԶԱՐԳԱՑՄԱՆ ՌԱԶՄԱՎԱՐԱԿԱՆ ՄՈՏԵՑՈՒՄ"  2-օրյա սեմինար, որը վարեց Աշխատանքի Միջազգային Կազմակերպության (ԱՄԿ)  Մոսկվայի գրասենյակի ներկայացուցիչ Ելենա Կոչմուրը:
Սեմինարի օրակարգային հարցերն էին՝
-ՀԳՀՄ ներկաիրավիճակը և մարտահրավերները
-Ռազմավարական պլանավորում և կազմակերպչական փոփոխություններ, կարևորություն, հիմնական բաղադրիչները և գործընթացները:
-Ստրատեգիական մոտեցում ծառայությունները զարգացնելու ուղղությամբ
-Խմբային աշխատանք՝  Ինչ ակնկալիքներ ունի ՀԳՀՄ-ն ռազմավարական պլանավորման գործընթացից, ինչպիսի հարցեր պետք է արծածվեն, կան արդյոք խոչընդոտներ, որոնք ենթակաեն առաջնային քննարկման:
-Խմբային աշխատանք՝ Ներքին և արտաքին SWOT վերլուծություն, մրցակիցների վերլուծություն:
-Ռազմավարական ծառայությունների քաղաքականության մշակում
Սեմինարին մասնակցում էին  ՀԳՀՄ-ի աշխատակիցները, ինչպես նաև "Տանժեռ" ռեքրութինգային ընկերության  տնօրեն, Հայաստանի Գործատուների Հանրապետական Միության Մասնավոր Զբաղվածության ընկերությունների Ճյուղային Միության նախագահ՝ Նանա Հերունին:

On March 28 and 29 at the  Republican Union of Employers of Armenia (RUEA) a two-day workshop was held on the topic "Strategic Approach to Services Development" which was conducted by Elena Kochmure, the representative of the  International Labour Organization’s (ILO) office in Moscow.
The questions that were discussed during the workshop:
-The current situation and the challenges of RUEA.
-Strategic planning and organizational change, importance, the main components and processes.
-A Strategic Approach to Service Development
-Teamwork: what does RUEA expect from the strategic planning process, what questions should be discussed, and are there any obstacles to be discussed first?
-Teamwork: SWOT - Internal & External Analysis, competitor analysis.
-Strategic Policy Development Services
Among the participants were the representatives of the Republican Union of Employers of Armenia (RUEA) as well as the managing Director of Tanger Recruitment company, Chair of Private Employment  Agencies Sectorial Union of the Republican Union of Employers of Armenia also participated in the round table discussion.