2013թ-ի դեկտեմբերի 9-ին եռակողմ պայմանագրի շրջանակներում Գործատուների հանրապետական միությունում տեղի ունեցավ միության նախագահ Գագիկ Մակարյանի, գործադիր տնօրեն Վահան Սիմոնյանի և ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության “Զբաղվածության պետական ծառայություն” գործակալության պետ Արտակ Մանգասարյանի հանդիպումը:
Քննարկվում էր ներկայացված զբաղվածության կարգավորման ՀՀ 2014թ-ի պետական ծրագիրը և նրա առանձին բաղադրիչները:
Հանդիպման ընթացքում “Զբաղվածության պետական ծառայություն” գործակալության ներկայացուցիչների կողմից լսվեցին իրականացման համար ներկայացված ծրագրի տարբեր կետերին վերաբերող, հատկապես  մասնավոր աշխատանքի տեղավորման գործակալությունների հետ համատեղ իրականացվելիք ծրագրերին վերաբերող փոփոխման ենթակա բոլոր առաջարկներն ու նկատառումները, որոնք ներկայացվեցին Գործատուների միության կողմից:
Երկու օր անց նման հանդիպում կայացավ արդեն Զբաղվածության պետական ծառայություն և մասնավոր աշխատանքի տեղավորման ներկայացուցիչներ ձևաչափով, որի ընթացքում լսվեցին վերջիններիս կարծիքներն ու ցանկությունները, որոնք վերաբերվում էին զբաղվածության կարգավորման ՀՀ 2014թ-ի պետական ծրագրին:
Երկու հանդիպումներին էլ ներկա էր մեր ռեքրութինգային ընկերության տնօրեն Նանա Հերունին, ով միաժամանակ հանդիսանում է Հայաստանի Գործատուների Հանրապետական Միության Մասնավոր Զբաղվածության ընկերությունների ճյուղային միության նախագահը:

9 декабря 2013 года в рамках трехстороннего договора в Республиканском союзе работодателей состоялась встреча председателя Гагика Макаряна и исполнительного директора Вагана Симоняна с начальником государственной службы занятости министерства труда и социальных вопросов РА Артаком Мангасаряном.
Обсуждалась представленная государственная программа по регулированию занятости РА на 2014 год, отдельные ее составляющие.
В ходе встречи представителями службы занятости были выслушаны все замечания и предложения по изменению со стороны союза работодателей, относящиеся к различным пунктам программ, предусмотренных для реализации, в частности программы, предусмотренные для совместного выполнения с частными агентствами занятости.
Двумя днями позже состоялась похожая встреча уже в формате: государственная служба занятости и представители частных агентств занятости, где были выслушаны мнения и  пожелания последних относительно государственной программы регулирования занятости РА на 2014г.
На обоих встреччасе присутствовала директор нашей рекрутинговой компании Нана Геруни, которая одновременно является председателем отраслевого союза   частных  агентств   занятости при Республиканском союзе работодателей  Армении.