Ս/թ հոկտեմբերի  16- 22-ը  կկայանա “ Մեծահասակների կրթության շաբաթ Հայաստանում – 2011 "  խորագրով   միջոցառումներիշարք     ԵրևանումԻջևանում, Գյումրիում:
Կազմակերպիչներն են “Մեծահասակների կրթություն և ուսումնառություն ողջ կյանքի ընթացքում” (www.mku.am)  հասարակական կազմակերպությունը և dvv internationalկազմակերպության մասնաճյուղը Հայաստանում: “Շաբաթվահամակազմակերպիչներների թվում են ՀՀ Կրթության և գիտության նախարարությունը, British  Council և մի շարք այլ կազմակերպություններՄիջոցառումների հիմնական նպատակն է հասարակության լայն շերտերին իրազեկել  ու տարածել ցկյանս կրթությանայդ թվում մեծահասակներիկրթության առկա վիճակիհիմնախնդիրների ու զարգացման միտումների մասին:
Շաբաթվա միջոցառումներին անմիջականորեն կարող են մասնակցել բոլոր այն ֆիզիկական և իրավաբանական անձինք, ովքեր իրականացնում են`
•          վերապատրաստման դասընթացներ,
•          վերաորակավորման դասընթացներ,
•          որակավորման բարձրացման  դասընթացներ,
•          նախապատրաստական դասընթացներ,
•          մասնագիտական ուսուցում,
•          վարպետային ուսուցում,
•          արհեստների ուսուցում ,
•          ոչ ֆորմալ կրթության այլ  դասընթացներ կամ ուսուցում:
Շաբաթը կմեկնարկի հոկտեմբերի 16-ին “Մեծահասակների կրթություն և ցկյանս ուսումնառություն” ցուցահանդեսով  BALL ROOM ( BEST WESTERN CONGRESS HOTEL) սրահում , որի մասնակիցները կարող են անվճար տրամադրված տարածքում ցուցադրել իրենց կամ իրենցկազմակերպությունների գործունեության մասին տեղեկատվությունն  ու համապատասխան նյութերըիրականացնել ցուցադրական վարպետաց դասեր: “Տանծեռ” ռեքրութինգային ընկերությունըորպես “Մեծահասակների կրթություն և ուսումնառություն ողջ կյանքի ընթացքում” հասարակական կազմակերպություն համահիմնադիրնույնպես մասնակցելու է ցուցահանդեսին և անցկացնելու է անվճար գրանցման ակցիաբոլոր այն անձանց համարովքեր աշխատանքեն որոնում:
Ցուցահանդեսին զուգահեռ PICASSO (BEST WESTERN CONGRESS HOTEL)  սրահում տեղի կունենան մի շարք ելույթներ և քննարկումներինչպես նաևՄեծահասակների կրթություն և ուսումնառություն ողջ կյանքի ընթացքում” (ՄԿևՈՒՈԿԸհասարակական կազմակերպության գործունեության մասինպատմող  ֆիլմի դիտում:
Մեկօրյա ցուցահանդեսի ավարտին բոլոր մասնակիցները կստանան մասնակցության հավաստագրերիսկ լավագույն  ճանաչվածները կստանան հատուկմրցանակներ հետևյալ երեք անվանակարգերում`
1.         իր գործունեությունը  լավագույնս ներկայացնող անհատը կամ կազմակերպությունը,
2.         լավագույն վարպետաց դասը,
3.         լավագույն ցուցադրությունը:
Ցուցահանդեսին մասնակցելու համար թեկնածուները պետք է ներկայացնեն հայտ
info@mku.am; arcu01@yahoo.com  էլեկտրոնային հասցեներով`   ուղարկելով հակիրճ ու ամփոփ տեղեկատվություն իրենց կամ իրենց կազմակերպության մասին:
Ցուցահանդեսի մասնակցները կընտրվեն թեկնածուների կողմից ուղարկված հայտերի հիման վրամիջոցառման  կազմակերպիչների` “Մեծահասակներիկրթություն և ուսումնառություն ողջ կյանքի ընթացքում”  հասարակական կազմակերպության հանձնաժողովի երաշխավորությամբ:
Ընտրված մասնակիցների ցուցակը պաշտոնապես կհրապարակվի  “Մեծահասակների կրթություն և ուսումնառություն ողջ կյանքի ընթացքում” հասարակական կազմակերպության կայքէջում` URL: www.mku.am

С 16 по 22 октября стартует 8-ая “Неделя образования взрослых в Армении”, организованная Ассоциацией “Образование взрослых и обучение на протяжении всей жизни” (www.mku.am) и армянским отделением немецкой организации dvvinternational.
Мероприятие пройдет при содействии Министерства образования и науки РА, Британского Совета в Армении и других организаций. Неделя будет включать в себя круглые столы, семинары и выставки в трех городах Армении - Ереване, Гюмри и Иджеване. Основной целью мероприятия является повышение осведомленности о неформальной системе образования и образования взрослых. Участники мероприятия будут иметь возможность получить информацию о новых профессиях и потребностях рынка труда и обзоре требуемых на рынке профессий.
Неделя начнется 16 октября с выставки «Образование взрослых и обучение на протяжении всей жизни" (BallRoom, BestWesternCongressHotel). Рекрутинговая компания “Танжер” как соучредитель Ассоциации “Образование взрослых и обучение на протяжении всей жизни”, также, будет принимать участие в выставке и проведет акцию по бесплатной регистрации для желающих найти найти работу.
19 и 21 октября «Дни образования» будут проходить в Иджеване и в Гюмри, где будут организованы выставки и круглые столы. Целью мероприятий является информирование общественности об основных проблемах и тенденциях развития непрерывного образования и образования взрослых. Во всех трех городах будет демонстрироваться фильм, рассказывающий о деятельности НПО «Образование взрослых и обучение на протяжении всей жизни".
17 октября пройдут встречи с представителями ETF (EuropeanTrainingFoundation) в Торгово-промышленной палате Республики Армения. В тот же день в Центре профессиональной ориентации молодежи будут представлены публикации Британского Совета.
18 октября обсуждение итогов и разработка последующих действий форума CONFINTEAVI в зале Пикассо (BestWesternCongressHotel).
20 октября будет организован научный семинар в Ереванском государственном педагогический университете им. Абовяна.
22 октября будет организовано обсуждение информации о конкурсе для журналистов на тему "Образование для взрослых и непрерывное обучения". Обсуждение будет проходить в офисе Темпус в Ереване.
Опыт показывает, что большое количество людей разных возрастов примут участие в мероприятиях. Вход на все мероприятия свободный.