2011թ.-ի նոյեմբերի 11-ին Հայաստանի գործատուների Հանրապետական միության հերթական խորհրդի նիստի ավարտից հետո, խորհրդի որոշ անդամներ հանդիպում ունեցան "ԱրմՍվիսԲանկ"- ի ղեկավարության հետ:
Կայացավ բանկի գործունեության արդյունքների և նվաճումների ներկայացում, ինչպես նաև ներկայացվեց բանկի ծառայությունների ցանկը, քննարկվեց բանկային գործիքների ներդրումը բիզնեսի զարգացման և աշխատատեղերի ստեղծման գործում, դիտակվեցին "ԱրմՍվիսԲանկ"- ի և Հայաստանի գործատուների միության համագործակցման հեռանկարները:  Հանդիպմանը մասնակցեց "Տանժեռ" ռեքրութինգային ընկերության տնօրեն, Հայաստանի գործատուների Հանրապետական միության զբաղվածության մասնավոր գործակալությունների ճյուղային միության նախագահ` Նանա Հերունին:

On November 11, 2011 following a regular assembly at the Republican Union of the Employers of Armenia a few members of the Union sat in a meeting with the top management representatives of ArmSwissBank.
The Bank representatives made a brief presentation on the achievements and accomplishments of the bank activities and the services offered, as well as discussed the investment of banking tools into business development and future job openings. A potential cooperation with the organization members of the Union of Employers with the ArmSwissBank was also discussed among other issues. The Managing director of Tanger recruitment agency and Chairperson of the Republican Armenian Employers Sectorial Union of Private Employment Agencies Ms. Nana Heruni was among the participants of the meeting.