2012 թ. հունիսի 28-ին “Տանժեռ” ընկերություն են այցելել  մասնավոր զբաղվածության կենտրոնների համար իրականացվող USAID ծրագրի  շրջանակներում “Ձեռնարկությունների զարգացում և շուկայի մրցունակություն” նախագծի խմբի ղեկավարի տեղակալ Տիգրան Տանանյանը և միջազգային փորձագետ ու խորհրդատու Ֆիլիպ Հերսթը: Հյուրերին հետաքրքրում էին մի շարք հարցեր կապված աշխատանքի շուկայի, ընկերության աշխատանքի, նրա կարիքների, ինչպես նաև տեղեկություններ գործատուների և  աշխատանք փնտրողների, Հայաստանում գործող մասնավոր աշխատանքի տեղավորման գործակալությունների արհեստավարժության մակարդակի վերաբերյալ և այլ հարցեր:
Ավելի վաղ` նույն ծրագրի շրջանակներում,  “Տանժեռ” ընկերություն են այցելել  խմբի ղեկավար Կրասեն Ստանչևը և այլ աշխատակիցներ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել էին մի շարք հարցեր` մասնավորապես արհեստավարժ ուսուցումների անհրաժեշտությունը մասնավոր զբաղվածության գործակալությունների աշխատակիցների մասնակցությամբ: Դրա հիման վրա, ինչպես նաև “Տանժեռ” ընկերության առաջարկով, արդեն հուլիս ամսվա վերջին անց կկացվեն ուսուցումներ, որոնք կվարի պրն. Հերսթը, որն ունի ուսուցման մեծ փորձ վաճառքի ոլորտում` տարբեր երկրներում հենց մասնավոր զբաղվածության կենտրոնների հետ:

On June 28, 2012 Mr. Tigran Tananyan, deputy team leader and Mr. Philip Hurst, an international expert and consultant  paid a visit to Tanger recruitment agency  within the USAID supported program on “Enterprise Development & Market Competitiveness Project” run for private employment services providing companies. The visitors were interested in a number of issues related to job market, agency’s work, its needs, information about employers and job seekers, professional standings of private employment agencies and others.
Earlier, within the frames of the same project Mr. Krassen Stanchev, the team leader along with other members of the team visited Tanger to discuss among other issues the need for professional trainings for employees of recruitment agencies. These discussions led to recommendations, including the ones put forward by Tanger, to initiate trainings to be run by Mr. Hurst who has a great experience in conducting these for recruitment agencies in various countries.