2012 թ. հունիսի 28-ին “Տանժեռ” ընկերություն են այցելել  մասնավոր զբաղվածության կենտրոնների համար իրականացվող USAID ծրագրի  շրջանակներում “Ձեռնարկությունների զարգացում և շուկայի մրցունակություն” նախագծի խմբի ղեկավարի տեղակալ Տիգրան Տանանյանը և միջազգային փորձագետ ու խորհրդատու Ֆիլիպ Հերսթը: Հյուրերին հետաքրքրում էին մի շարք հարցեր կապված աշխատանքի շուկայի, ընկերության աշխատանքի, նրա կարիքների, ինչպես նաև տեղեկություններ գործատուների և  աշխատանք փնտրողների, Հայաստանում գործող մասնավոր աշխատանքի տեղավորման գործակալությունների արհեստավարժության մակարդակի վերաբերյալ և այլ հարցեր:
Ավելի վաղ` նույն ծրագրի շրջանակներում,  “Տանժեռ” ընկերություն են այցելել  խմբի ղեկավար Կրասեն Ստանչևը և այլ աշխատակիցներ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել էին մի շարք հարցեր` մասնավորապես արհեստավարժ ուսուցումների անհրաժեշտությունը մասնավոր զբաղվածության գործակալությունների աշխատակիցների մասնակցությամբ: Դրա հիման վրա, ինչպես նաև “Տանժեռ” ընկերության առաջարկով, արդեն հուլիս ամսվա վերջին անց կկացվեն ուսուցումներ, որոնք կվարի պրն. Հերսթը, որն ունի ուսուցման մեծ փորձ վաճառքի ոլորտում` տարբեր երկրներում հենց մասնավոր զբաղվածության կենտրոնների հետ:

28 июня 2012 г. В рамках проекта USAID “Развитие предприятий и конкурентоспособность на рынке”, проводимой для частных агентств занятости, рекрутинговую компанию “Танжер” посетили заместитель руководителя группы Тигран Тананян и международный эксперт и консультант Филип Херст. Гостей интересовал ряд вопросов, связанных с рынком труда, работой компании, ее нуждах, информация о работодателях, соискателях, об уровне профессионализма частных агентств занятости в Армении и другие вопросы.
Ранее в рамках той же программы в “Танжер” с визитом были руководитель группы Красен Станчев и другие сотрудники, во время встречи среди прочего обсуждался вопрос необходимости профессиональных тренингов для сотрудников кадровых компаний. На основе, в том числе, рекомендаций “Танжер” уже в конце июля начнутся тренинги, которые будет проводить Г-н Херст, имеющий огромный опыт работы в сфере тренингов по продажам для рекрутинговых компаний в различных странах.