Տանժեռ ռեքրութինգային ընկերությունը իրականացնում է ծրագիր բարձրագույն և միջին մասնագիտական ուսումնական հաստատությունների հետ, որի նպատակն է մեր ընկերության կողմից աջակցել  մասնագիտական կրթություն ստացած, սակայն աշխատանքային փորձ չունեցող շրջանավարտներին այդ փորձը ձեռք բերելու գործընթացին: Այս ծրագրի շրջանակներում շրջանավարտները կստանան Տանժեռ ընկերությունում անվճար գրանցվելու հնարավորություն:
Մենք արդեն համագործակցում ենք Մեհրաբյանի անվան Երևանի բժշկական ինստիտուտի, Մեհրաբյանի անվան Երևանի բժշկական ինստիտուտի բազային քոլեջի, Երևանի թեթև արդյունաբերական պետական քոլեջի, Մովսես Խորենացու Համալսարանի և Երևանի Գլաձոր համալսարանի հետ: Բոլոր ցանկացողները կարող են դիմել վերը նշված ուսումնական հաստատությունների կարիերայի կենտրոններին՝ որտեղից կուղորդվեն Տանժեռ ռեքրութինգային ընկերություն:
Համագործակցության քննարկման փուլում են գտնվում Երևանի Վ.Բրյուսովի անվան պետական լեզվաբանական համալսարանը, Երևանի հայ-ամերիկյան "Էրեբունի" պետական բժշկական քոլեջը, Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանը, Հայաստանում Ֆրանսիական համալսարան հիմնադրամը,  "Էլէնար" Ռուս-հայկական դիստանցիոն տեխնոլոգիաների կենտրոն. Ժամանակակից հումանիտար ակադեմիայի (Մոսկվա) մուտքային կենտրոնը Հայաստանում:

Recruitment Company “Tanger” implements a program associated with higher and secondary special educational institutions, which aims to promote employment of the graduates who have completed their studies and have no work experience. As part of this program, graduates will have the opportunity to register for free in “Tanger” Recruitment Company.
In the framework of cooperation, agreements have been signed with the Yerevan Medical Institute after Mehrabian, and its Basic Medical College, Yerevan State College of Light Industry, University named after Movses Khorenatsi and “Gladzor” University. All graduates that have no work experience, may apply to the career centers of their universities from which they will be directed to our company.
Now we are in the agreement negotiation process with State Linguistic University after Bryusov, the Armenian-American State Medical College «Erebouni», State Engineering University of Armenia, French University in Armenia, Russian-Armenian Center for Remote Technologies «ELENAR» and Moscow Modern Humanitarian Academy Yerevan Educational Center.