Տանժեռ ռեքրութինգային ընկերությունը իրականացնում է ծրագիր բարձրագույն և միջին մասնագիտական ուսումնական հաստատությունների հետ, որի նպատակն է մեր ընկերության կողմից աջակցել  մասնագիտական կրթություն ստացած, սակայն աշխատանքային փորձ չունեցող շրջանավարտներին այդ փորձը ձեռք բերելու գործընթացին: Այս ծրագրի շրջանակներում շրջանավարտները կստանան Տանժեռ ընկերությունում անվճար գրանցվելու հնարավորություն:
Մենք արդեն համագործակցում ենք Մեհրաբյանի անվան Երևանի բժշկական ինստիտուտի, Մեհրաբյանի անվան Երևանի բժշկական ինստիտուտի բազային քոլեջի, Երևանի թեթև արդյունաբերական պետական քոլեջի, Մովսես Խորենացու Համալսարանի և Երևանի Գլաձոր համալսարանի հետ: Բոլոր ցանկացողները կարող են դիմել վերը նշված ուսումնական հաստատությունների կարիերայի կենտրոններին՝ որտեղից կուղորդվեն Տանժեռ ռեքրութինգային ընկերություն:
Համագործակցության քննարկման փուլում են գտնվում Երևանի Վ.Բրյուսովի անվան պետական լեզվաբանական համալսարանը, Երևանի հայ-ամերիկյան "Էրեբունի" պետական բժշկական քոլեջը, Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանը, Հայաստանում Ֆրանսիական համալսարան հիմնադրամը,  "Էլէնար" Ռուս-հայկական դիստանցիոն տեխնոլոգիաների կենտրոն. Ժամանակակից հումանիտար ակադեմիայի (Մոսկվա) մուտքային կենտրոնը Հայաստանում:

Рекрутинговая компания “Танжер” осуществляет программу, связанную с высшими и средне-специальными учебными заведениями, которая направлена на способствование трудоустройству выпускников, которые окончили учебное заведение и не имеют опыта работы. В рамках этой программы выпускники получат возможность бесплатной регистрации в нашей рекрутинговой компании.
В рамках сотрудничества уже подписаны соглашения с Ереванским медицинским институтом имени Меграбяна, базовым медицинским колледжем Ереванского медицинского института имени Меграбяна, государственным колледжем легкой промышленности, университетом Мовсеса Хоренаци и Ереванским университетом Гладзор. Все желающие, окончившие и не имеющие стажа работы, могут обратиться в центры карьеры данных учебных заведений, откуда будут направлены в нашу компанию.
На стадии переговоров находится заключение соглашений с государственным лингвистическим университетом имени В.Я. Брюсова, армяно-американским государственным медицинским колледжем “Эребуни”, государственным инженерным университетом Армении, фоном французского университета в Армении, Русско-армянским центром дистанционных технологий “Элэнар”, центром доступа Современной гуманитарной академии в Армении.