Այս կամ այն ընկերության  ճիշտ անձնակազմի ընտրություն կատարելու համար անհրաժեշտ է  ներսից հիմնովին ուսումնասիրել ընկերությունը, հասկանալ թե ինչով է նա շնչում, զգալ ընկերության կորպորատիվ մշակույթը: Այդ պատճառով երեկ մենք ընդունեցինք ամենախոշոր դեղեր արտադրող հայկական “Լիկվոր” դեղագործական ընկերության տնօրենի հրավերը, որի հետ շուրջ 13 տարի համագործակցում ենք և հյուրընկալեցինք նրանց:
Տպավորեց ամենը՝ և գեղեցիկ կառույցը, և ճաշակով ներքին հարդարանքը, գերմանական և ավստրիական ընկերությունների որակյալ սարքավորումները՝ այստեղ ամեն ինչ սիրով է արված և ամեն մի մանրուք արժանացել է ուշադրության: Դա ընկերության տնօրեն Սերգեյ Մաթևոսյանի սկզբունքն է, ով 22 տարի առաջ զրոից ստեղծեց ընկերությունը: Նա ընկերության սիրտն է և շարժիչ ուժը, մարդ, որն ուշադիր է իր բոլոր աշխատակիցների նկատմամբ, հետաքրքված նրանց ոչ միայն աշխատանքային, այլ նաև անձնական խնդիրներով, և, ինչպես մենք հասկացանք մեր այցելության ավարտին, սիրված է բոլորի կողմից:
120 աշխատակից, 60 դեղամիջոցների տեսականի, որոնց 50%-ն արտահանվում են 10 երկրներ: Այստեղ  հպարտանալու տեղ կա: Առանց բացառության՝ բոլոր սիրալիր աշխատակիցների աչքերում, որոնց մենք հանդիպում էինք շրջելիս շենքի, թե օֆիսային մասում, թե' պահեստայի և թե' արտադրական տարածքներում, ընդհուպ մինչև բանվորների և անվտանգության աշխատակիցների` ինտելեկտ  և բարյացակամություն էր: Առաջին տեղում են՝ որակը, ստերիլությունը, օդի և ջրի մաքրման մատակարարման եզակի համակարգերը, որոնք պահպանում են տարածքների անհրաժեշտ ջերմությունը:
Մեր այցելությունը ավարտվեց ձեռքբերումների և  պատվո պատի մոտ, ինչը ընկերության  հպարտությունն է, որտեղ հավաքված են վկայականներ, դիպլոմներ եւ լուսանկարներ, ինչպես նաև ընկերության պատմությունը  խորհրդանշող իրեր:
Ցանկանում ենք մեր հաճախորդին բարգավաճել և ընդլայնվել, իսկ մենք մեր հերթին կաշխատենք անձնակազմի որակի ապահովման վրա:

Для правильного подбора персонала для той или иной компании необходимо хорошенько изучить ее изнутри, понять чем она дышет, прочувствовать ее корпоративную культуру. Поэтому вчера мы приняли приглашение директора армянской фармацевтической компании “Ликвор” – самого крупного производителя лекарственных средств, с которым мы сотрудничаем вот уже 13 лет, и отправились к ним в гости.
Впечатлило все – красивое здание, со вкусом и внутренняя отделка, качественное оборудование от немецких и австрийских компаний – здесь все сделано с любовью и вниманием к деталям и мелочам. Это посыл директора компании Сергея Рубеновича Матевосяна, который создал ее с нуля 22 года назад, является его сердцем и движущей силой, человека внимательного ко всем своим сотрудникам, интересующегося их проблемами не только на работе, но и в личной жизни, и которого, как мы поняли в конце экскурсии, любит вся его команда.
120 сотрудников, 60 наименований лекарств, 50% которых экспортируется в 10 стран. Здесь есть чем гордиться! В глазах всех без исключения вежливых сотрудников, которых мы встречали на пути осмотра офисной части здания, складских и производственных помещений, включая рабочих и охранников – интеллект и доброжелательность. На первом месте - качество, стерильность, уникальные системы подачи и очистки воды и воздуха, поддержание необходимых температур в помещениях.
Завершилась экскурсия у доски почета и достижений, гордости компании, где собраны также артефакты, символизирующие ее пройденный путь, сертификаты, дипломы и фотографии.
Желаем расширения и процветания нашему клиенту, а мы в свою очередь потрудимся над качеством персонала!