Հայաստանի Գործատուների Միությունը կազմակերպել էր “Հաշմանդամություն ունեցող անձանց ինտեգրումը աշխատավայրում” թեմայով կոնֆերանս, որը տեղի ունեցավ 2013թ հոկտեմբերի 31-ին “Էլիտ Պլազա” բիզնես կենտրոնում: Կոնֆերանսին մասնակցում էին Հայաստանի Հանրապետական Գործատուների Միության, ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության, ՀՀ Արհմիությունների կոնֆեդերացիայի, աշխատանքի միջազգային կազմակերպության գործատուների դեպարտամենտի, “Պետական զբաղվածության ծառայություն” գործակալության և տարբեր հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ:
Կոնֆերանսի ընթացքում քննարկվեցին և առաջ քաշվեցին այնպիսի հարցեր ինչպիսիք են հաշմանդամների զբաղվածության առկա խնդիրները, աշխատաշուկայում նրանց ինտեգրման համար իրականացված և վարվող պետական քաղաքականությունը և ծրագրերը և շատ այլ հարցեր: Ներկայացվեցին հաշմանդամություն ունեցող անձանց կարիքների և խոչընդոտների բացահայտման ուղղությանբ կատարված հետազոտության արդյունքները:
“Տանժեռ” ռեքրութինգային ընկերության տնօրեն,  Հայաստանի Գործատուների Հանրապետական Միության Մասնավոր Զբաղվածության ընկերությունների ճյուղային միության նախագահ Նանա Հերունին նույնպես մասնակիցների թվում էր:

Республиканский союз работодателей Армении организовал конференцию на тему “Интеграция людей с инвалидностью на рабочих местах”, которая состоялась 31 октября 2013 г. в бизнес-центре “Элит плаза”. В работе конференции принимали участие представители Республиканского союза работодателей Армении, министерства труда и социальных вопросов, агентства “Государственная служба занятости” и различных общественных организаций.
В ходе конференции обсуждались актуальные вопросы, связанные с проблемами трудоустройства людей с инвалидностью, стратегией и программах государства по интеграции инвалидов на рабочих местах и другие вопросы. Были представлены результаты исследований нужд и проблемам, препятствующим работать людям с инвалидностью.
В работе конференции принимала участие директор рекрутинговой компании “Танжер” Нана Геруни, которая одновременно является председателем отраслевого союза частных агентств занятости при Республиканском Союзе Работодателей Армении.